Naga MarketsKurs dolara (DXY) odrabia straty. Donald Trump eskaluje napięcia handlowe z Chinami na koniec prezydentury?Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Trump ma przed sobą około 10 tygodni urzędowania, podczas których może jeszcze namieszać na rynkach wprowadzając decyzje wykonawcze. Kurs dolara (indeks DXY) odrabia ubiegłotygodniowe straty.

  • Do końca prezydentury Trumpa pozostało około 10 tygodni
  • Urzędujący prezydent USA może eskalować spór z Chinami
  • Europa również może spodziewać się ataku ze strony administracji Trumpa

Trump nie odpuści Chinom

Na razie nie wiadomo, jaki dokładnie styl przywództwa będzie cechował prezydenturę Joe Bidena. Można jednak przypuszczać, że nie będzie tak zaskakiwał rynków jak Trump ze swoimi wpisami na Twitterze.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Obecnie urzędujący prezydent pozostaje aktywny w końcowej fazie swej kadencji. Zdążył niedawno usunąć ze stanowiska szefa obrony oraz odnowić swoje przywództwo w Pentagonie.

Istotniejsze dla rynków finansowych będą natomiast poczynania z Chinami i Europą. Administracja Trumpa ma wciąż otwarty spór z Chinami w kluczowych kwestiach dotyczących handlu, technologii oraz praw człowiek. Stany Zjednoczone toczą także spór handlowy z Europą.

Jak powiedział ostatnio sekretarz stanu Michael Pompeo, administracja Trumpa “jeszcze nie skończyła” z twardym stanowiskiem wobec Chin.

Trump może ominąć Kongres i podnieść lub obniżyć cła na różne towary i usługi z Państwa Środka. Przymusowe wycofywanie chińskich firm z giełd amerykańskich to kolejny potencjalny krok na rynku w kierunku Pekinu, rozważany z resztą już od jakiegoś czasu. W tym tygodniu Stany Zjednoczone nałożyły ponadto sankcje na czterech kolejnych urzędników oskarżonych o podważanie autonomii Hongkongu.

fpmarkets

Dolar rośnie w tym tygodniu o 0,85 proc.

Kurs dolara w koszyku walut DXY osunął się w ubiegłym tygodniu o 1,75 proc. Ten tydzień przynosi jednak odreagowanie.

W poniedziałek na wykresie dziennym utworzyła się bycza formacja objęcia wskazująca na przejęcie kontroli przez kupujących. Kolejnego dnia było co prawda widać oznaki niezdecydowania, ale wczoraj na rynku ponownie pojawili się kupujący. Dalsze umocnienie indeksu dolara może kierować notowania do strefy oporu przy 94,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here