Naga MarketsWojna handlowa Chiny USA wkrótce się zakończyRynek napędzany jest przez informacje dotyczące wojny handlowej, których głównym źródłem pozostaje konto Donalda Trumpa na Twitterze. Po piątkowej przecenie, indeks S&P 500 odzyskał wczoraj część strat. Rajd kierowany był nadzieją na złagodzenie napięć handlowych, które podsycił Prezydent USA.

Handel na rynkach przed objęciem urzędu przez Trumpa wydawał się dość prosty. Inwestorzy kierowali się utartymi zasadami typu “nie łap spadających noży” czy nie “walcz z Fedem”. Teraz jednak sytuacja się zmieniła i muszą radzić sobie ze zmiennością dostarczaną przez tweety i oświadczenia Trumpa, którego zdanie potrafi się zmieniać z dnia na dzień.

Trump się zagalopował?

W drugiej połowie ubiegłego tygodnia, Chiny zapowiedziały wprowadzenie taryf importowych na amerykańskie produkty. Jak się można było spodziewać, w odpowiedzi Donald Trump zagroził podniesieniem ceł na chińskie towary oraz zasugerował amerykańskim firmom zakończenie współpracy z Państwem Środka.

Najnowsze doniesienie medialne wskazują jednak, że Prezydent USA żałuje swojej agresywnej postawy wobec Chin. Trump powiedział, iż Chiny bardzo chcą umowy handlowej. Nie potwierdza tego jeden z chińskich dziennikarzy, który postrzegany jest jako rzecznik rządu. Ponadto POTUS wskazał, że poprawiły się perspektywy zakończenia wojny handlowej.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Reakcja na jenie japońskim i indeksie S&P 500

Wczoraj pisałem o piątkowym spadku indeksu S&P 500, który osunął się o 2,6% w rezultacie eskalacji wojny handlowej. Jednakże po zmianie retoryki przez Trumpa, inwestorzy znowu wykazują optymizm, który podczas pierwszej sesji obecnego tygodnia zapewnił odbicie od kluczowego wsparcia na poziomie 2820 pkt. Widać zatem, kto obecnie “rusza rynkami”. Utrzymanie notowań w zakresie odsłania przed traderami jego górne ograniczenie, które na S&P 500 znajdziemy w pobliżu 2940 pkt.

Notowania indeksu S&P 500 - wykres dzienny - 27 sierpnia 2019
Notowania indeksu S&P 500 – wykres dzienny – 27 sierpnia 2019

Wzrost zanotowała również para USDJPY, gdzie powracający optymizm skłonił traderów od opuszczenia bezpiecznej przystani za jaką uważany jest japoński jen. W rezultacie notowania po zejściu na poziomy z 2016 roku znalazły się z powrotem ponad wsparciem przy 105,06. Co więcej, zamknięcie wczorajszej sesji wypadało bliżej oporu przy 106,80.

Kurs euro do jena (USDJPY) - wykres dzienny - 27 sierpnia 2019
Kurs euro do jena (USDJPY) – wykres dzienny – 27 sierpnia 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here