Naga MarketsZa nami niezwykle emocjonująca noc. Była to bowiem noc wyborcza w Stanach Zjednoczonych. Mimo, że w dalszym ciagu nie wiemy jeszcze kto zamieszka na kolejne cztery lata w białym domu, to coraz więcej wskazuje na to, że będzie to Donald Trump, który wygrywa w kluczowych stanach.

  • Donald Trump może zdobyć 293 głosy elektorskie
  • Joe Biden może zdobyć 245 głosów elektorskich
  • Donald Trump może pozostać prezydentem USA mimo porażki w głosowaniu powszechnym

Donald Trump wygrywa w kluczowych stanach

Według danych Agencji Associated Press, Joe Biden odniósł zwycięstwa w tradycyjnie demokratycznych stanach na wschodzie USA, podczas gdy Donald Trump zdobył republikańskie twierdze na południu i środkowym zachodzie. Kluczowym dla amerykańskiego prezydenta było zdobycie Florydy i Teksasu. Te dwa stany odpowiadają bowiem łącznie za aż 67 głosów elektorskich, a do zwycięstwa potrzebnych jest ich 270.

Wyniki te sprawiły, że nawet bukmacherzy zmienili zdanie. W ostatnich godzinach za bardziej prawdopodobną uznają już wygraną Trumpa, a nie Joe Bidena.

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, że mimo, iż Donald Trump może zdobyć więcej głosów elektorskich dzięki czemu to on pozostanie prezydentem, to jednak równocześnie przegrywa on w głosowaniu powszechnym.

Dolar amerykański najsilniejszą walutą G8

Podobnie obstawiają także inwestorzy. Wydarzenie to przyczyniło się bowiem do zauważalnej aprecjacji kursu dolara amerykańskiego, który o poranku zyskuje wobec wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą aprecjację USD dostrzec można w relacji do dolara kanadyjskiego i australijskiego.

Dane z godz. 9:00 | Źródło: finviz.com

Zauważalne wzrosty dostrzec można było także na amerykańskich obligacjach skarbowych. Podobnie jak przed czterema laty, kiedy wygrał Donald Trump, spadały z kolei ceny metali szlachetnych.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GOLD H4

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUlma Construccion: Giordano Weschenfelder zrezygnował z funkcji członka zarządu
Następny artykułBNP Paribas Faktoring wprowadził faktoring z zabezp. w ramach funduszu BGK
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here