Naga MarketsUSA oraz Wielka Brytania dyskutują o częściowym porozumieniu handlowym, które może wejść w życie 1 listopada, dzień po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, powiedział we wtorek wysoki urzędnik administracji Trumpa. Jednocześnie amerykański prezydent cofnął we wtorek termin 1 września jako datę wprowadzenia 10% taryf celnych na pozostały import z Chin, opóźniając cła na sprzęt elektroniczny i inne towary konsumpcyjne by nie osłabiać podwyżkami przedświątecznego szału zakupów. Więcej na ten temat w środowej odsłonie programu Today in USA prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego.

„Podczas wizyty w Londynie doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego USA John Bolton rozmawiał z brytyjską minister handlu Liz Truss o możliwości podpisania przez przywódców obu krajów deklaracji na szczycie G7 w tym miesiącu we Francji. Bolton powiedział brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi, że prezydent Donald Trump chciał zobaczyć udane wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 października i że Waszyngton będzie gotowy do szybkiej pracy nad umową o wolnym handlu między USA a Wielką Brytanią” – komentuje Kasowski.

W przypadku Chin chwilowe rozluźnienie napięć przesunęło ustalenie daty taryf celnych na 15 grudnia i dotyczyć będzie tysięcy produktów, w tym odzieży i obuwia. „Robimy to na sezon świąteczny, na wypadek gdyby niektóre taryfy miały wpływ na klientów w USA”, powiedział Trump dziennikarzom w New Jersey. „Na wypadek, gdyby mogły mieć wpływ na ludzi, opóźniliśmy to, aby nie miały związku z sezonem świątecznych zakupów”.

Reakcja rynku na doniesienia była natychmiastowa. Indeks dolara zyskiwał we wtorek ponad 1,4%, a sam USD najsilniej odbijał do walut bezpiecznych przystani – franka szwajcarskiego oraz japońskiego jena. Rozluźnienie było widać również na indeksie S&P 500, który zamykał wtorek z zyskiem 1,5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here