Naga MarketsDomy maklerskie i brokerzy nadal stawiają na swoje dobro, a nie dobro klientaWiele firm brokerskich i domów maklerskich nadal przedkłada swoje interesy finansowe nad najlepszy interes klientów, pomimo wdrożenia regulacji, które miały odwrócić ten niekorzystny trend. Brokerzy-dealerzy nadal trzymają się skomplikowanych, kosztownych i ryzykownych produktów, nie proponując inwestorom tańszych oraz wiążących się z mniejszą szansą utraty środków instrumentów.

  • Wnioski pochodzą z najnowszego raportu NASAA, czyli istniejącej od ponad 100 lat North American Securities Administrators Association
  • Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Administratorów Papierów Wartościowych przeprowadziło badanie, które pokazuje, że pomimo regulacji zakładających najlepszy interes klienta, brokerzy i domy maklerskie nadal się do nich nie stosują
  • Co więcej, odsetek ankietowanych firm brokerskich, które oferowały złożone, kosztowne i ryzykowne produkty wzrósł o 11% od wejście w życie nowych regulacji

Skomplikowane i kosztowne produkty inwestycyjne to bolączka rynku, twierdzi NASAA

Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Administratorów Papierów Wartościowych (NASAA) ogłosiło wyniki ogólnokrajowej ankiety przeprowadzonej przez stanowe organy nadzoru nad rynkiem papierów wartościowych, która stanowi pierwsze kompleksowe spojrzenie na politykę i praktyki branży brokersko-dealerskiej po wdrożeniu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) regulacji Best Interest (najlepszy interes, w skrócie Reg BI).Raport 2021 Reg BI Phase Two Report jest kontynuacją raportu 2020 Reg BI Phase One Report NASAA, który analizował politykę i praktyki branży usług finansowych przed wdrożeniem Reg BI.

– Kraje członkowskie NASAA nie zaobserwowały przełomowych reform, które spodziewały się zobaczyć w branży brokersko-dealerskiej po wejściu w życie Regulacji Best Interest. To badanie ujawnia, że chociaż nastąpiły pewne ulepszenia, większość firm działa w taki sam sposób, w jaki działały pod wprowadzeniem zasady odpowiedniości, zwłaszcza jeśli chodzi o szkodliwe konflikty związane z osiąganymi zyskami, a dobrem klienta – powiedziała Melanie Senter Lubin, Prezes NASAA i Komisarz Papierów Wartościowych Maryland

Godne uwagi ustalenia z raportu NASAA w ramach “Regulation Best Interest Phase Two Report” zebrano poniżej:

  • Odsetek ankietowanych firm brokerskich, które oferowały złożone, kosztowne i ryzykowne produkty, wzrósł o 11% po wejściu w życie Reg BI.
  • 65% ankietowanych firm brokerskich nie omawia z klientami produktów o niższych kosztach lub niższym ryzyku
  • Nie więcej niż 4% ankietowanych firm brokerskich udoskonaliło swoje formularze profilu inwestora (w jakimkolwiek kluczowym mierzonym wskaźniku) w celu dokładniejszego dopasowania inwestorów do produktów po wejściu w życie Reg. BI.
  • 3% ankietowanych brokerów-dealerów zrobiło krok wstecz w stosunku do swoich wcześniejszych procedur odpowiedniości, usuwając z formularzy profilu inwestora informacje o edukacji klienta, ryzyku długowieczności i tolerancji na produkty alternatywne.
  • 24-30% ankietowanych firm brokerskich nadal stosowało konkursy sprzedażowe, różnicowanie wynagrodzenia i dodatkowe formy rekompensaty.
  • Konflikty płacowe koncentrowały się w firmach, które rekomendowały złożone, kosztowne i ryzykowne produkty po wejściu w życie Reg BI.

40% badanych firm brokerskich, które rekomendowały lewarowane lub odwrotne fundusze inwestycyjne, raportowało konflikty związane z wynagrodzeniem, podobnie jak 41% firm, które rekomendowały prywatne papiery wartościowe.

Tylko 35% ankietowanych firm brokerskich, które rekomendowały złożone, kosztowne i ryzykowne produkty po wejściu w życie Reg BI, ograniczyło gratyfikacje finansowe związane z tymi produktami wypłacane agentom sprzedażowym.

– Niektóre firmy podążają we właściwym kierunku, ale Reg BI ma jeszcze długą drogę do pokonania, aby wypełnić lukę w ochronie inwestorów, która oddziela brokerów-dealerów od doradców inwestycyjnych, jeśli chodzi o doradztwo w sytuacjach konfliktowych – powiedziała Andrea Seidt, przewodnicząca Komitetu ds. wdrażania Reguły Best Interest NASAA i komisarz ds. papierów wartościowych w Ohio.

Raport koncentruje się na postępie dokonanym przez 225 firm, które zostały zbadane w obu fazach inicjatywy i przeszły na nowy, najlepiej pojęty standard staranności. Te 225 firm obsługuje ponad 77,5 miliona rachunków detalicznych i zatrudnia ponad 316 000 zarejestrowanych agentów.

Utworzona w 1919 roku NASAA jest stowarzyszeniem non-profit zrzeszającym stanowych, prowincjonalnych i terytorialnych regulatorów rynku papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. NASAA ma 67 członków, w tym organy nadzoru nad rynkiem papierów wartościowych we wszystkich 50 stanach.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical akcję | euro pln | akcje pkn orlen | waluty online | orange giełda | mercator akcje notowania | alior kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here