Naga MarketsCraig Wright podający się za twórcę BTC
Craig Wright podający się za twórcę BTC

W poniedziałek pisaliśmy o ujawnieniu się Satoshiego Nakamoto, obrosłego już niemal w legendę pomysłodawcę wirtualnej kryptowaluty, Bitcoina. Dziś musimy poinformować o tym, że Craig Wright podający się wówczas za twórcę BTC prawdopodobnie nim nie jest.


Wright wycofał się z swojego wcześniejszego oświadczenia, które wygłosił w wywiadzie udzielonemu BBC. Miał wówczas przyznać się dziennikarzom, że to on stworzył najstarszą i najpopularniejszą kryptowalutę. Na dowód podpisał wiadomości korzystając z kluczy kryptograficznych stworzonych w pierwszych dniach rozwoju BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fala krytyki jaka rozlała się po opublikowaniu wywiadu przerosła Wrighta. Zarzucano mu oszustwo, ponieważ klucze mające być dowodem prawdziwości oświadczenia były wykorzystane w historycznych transakcjach. Wykorzystanie takiego klucza tylko pozornie coś udowadnia, a eksperci w dziedzinie kryptowalut szybko zdementowali, aby takie działania mogły udowodnić cokolwiek.

Wright stwierdził w połowie tygodnia, że skoro opinia publiczna nie jest zadowolona z dostarczonych dowodów, kolejny pojawi się pod koniec tygodnia. Miała być nim nowa transakcja Bitcoinów z użyciem klucza prywatnego Satoshiego. Jak wynika jednak z informacji na stronie Wrighta – do ponownej próby udowodnienia światu kim na prawdę jest Craig Wright jednak nie dojdzie.

Swoją wiadomość Wright rozpoczyna od słów “Przepraszam(…)”. W dalszej jej części przyznaje, że nie czuje się na siłach zrzucić maskę anonimowości i nie będzie dalej próbować udowadniać światu swojego alter-ego.

Wright przeprasza, znanych w środowisku BTC, Jona Matonisa oraz Gavina Andresena. Obaj panowie poparli działania Wrighta, a Andresen będący jednym z głównodowodzących Bitcoin Foundation stwierdził na swoim blogu, że wierzy jakoby Craig Steven Wright jest osobą odpowiedzialną za stworzenie Bitcoina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCommerzbank: Raport z rynku pracy nie pomoże USD
Następny artykułEUR/USD – na ważnym oporze
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

2 KOMENTARZE

  1. A gdzie napisano, że kłamał? Wright może być Satoshim – na ten moment, bez odpowiednich dowodów możemy w to jedynie wierzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here