Naga Markets

Dolar amerykański (USD) pozostaje blisko 20-letnich szczytów, ponieważ obawy przed recesją przewyższają problemy z rosnącą ​​inflacją. Dodatkowo Rezerwa Federalna (Fed) jest skupiona na podnoszeniu stóp, aby temu zaradzić, podkreślają eksperci z ING Banku. To wydawało się być głównym przesłaniem płynącym z panelu Europejskiego Banku Centralnego w Sintrze w Portugalii, gdzie prezesi banków centralnych skutecznie doszli do wniosku, że reżim niskiej inflacji to już przeszłość. To powinno zapewniać wsparcie dla „greenbacka” do końca tego roku.

Kurs dolara: Zbyt wcześnie, aby rozgrywać bessę na USD – ING

Obecna narracja oznacza zatem, że Fed jest gotowy na dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej – nawet w obliczu słabszych danych o aktywności gospodarczej i słabości akcji – dopóki Bank nie uzyska pewności, że inflacja jest pod kontrolą. Na ten temat dzisiaj poznamy majowe dane o inflacji w USA.Majowe dane o CPI w USA (opublikowane 10 czerwca) naprawdę uderzyły w rynki obligacji i stopy w USA, co oznacza, że ​​dzisiejszy odczyt może nie mieć aż tak dużego wpływu. Jednak każda niespodzianka w górę może nieco wzmocnić dolara i ścieżkę stóp procentowych w USA – napisano w raporcie ING.

Zdaniem ekspertów warto również zauważyć, że rynki pieniężne wyceniają, iż stopy procentowe w USA mają osiągnąć szczyt pod koniec roku na poziomie 3,50%, a do przyszłego lata będą o 25 pb niższe.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak dolar powinien poradzić sobie z tym cyklem wzrostu stóp Fed? Dla nas wydaje się, że jest zbyt wcześnie, aby rozgrywać bessę na dolarze. Zobaczmy, czy wysoka inflacja tego lata doprowadzi do ponownej wyceny stóp Fed do poziomu 4%. W 2023 r. nasz podstawowy scenariusz jest taki, że dolar rzeczywiście zaczynie tracić na wartości – dodano.

Kurs dolara (DXY) blisko 20-letnich szczytów

Indeks dolara (DXY) pozostaje stabilny w pobliżu 105,40. 20-letni szczyt to okolice 106,00. Z wyjątkiem przepływów bilansujących portfel na koniec kwartału i półrocza, eksperci oczekują, że dolar pozostanie mocny.

NED

Charakter kursu USD/JPY, który powoli pnie się w górę, eliminuje potrzebę interwencji walutowej ze strony Banku Japonii. Miesięczna zmienność implikowana USD/JPY pozostaje, co zrozumiałe, podwyższona, ale wydaje się, że interwencja może nastąpić dopiero w okolicach 140, jeśli ruchy będą kontynuowane – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kęty akcje wykres | benefit gpw | neuca akcje rekomendacje | notowania dax | prognoza dla dolara | akcje amrest | azoty notowania |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here