Naga MarketsCena bitcoina rośnie w parze z altcoinami, wysyłając kolejne sygnały, że rynki krypto wracają do zwyżkowego supercyklu. Flagowa kryptowaluta po raz pierwszy od 19 maja przebiła poziom oporu wynoszący 42 000 USD, osiągając szczyt 42 541 USD 31 lipca. Wraz ze wzrostem na rynku indeks dominacji BTCD również wykazuje tendencję wzrostową. Zgodnie z danymi TradingView, BTCD osiągnął najwyższy od 3 miesięcy udział w rynku na poziomie 49,2% w dniu 31 lipca.

BTC jest aktywem „bezpiecznej przystani” kryptowalut. Inwestorzy niechętnie wracają do altcoinów

Tak wysoki udział BTC był ostatnio odnotowany w maju, kiedy bitcoin spadł z tegorocznego maksimum 73,6%, które osiągnął na początku stycznia. Indeks BTCD jest obliczany na podstawie stosunku rynku bitcoina do reszty rynku kryptowalut. Jak sama nazwa wskazuje chodzi o dominację, jaką bitcoin ma nad resztą tokenów kryptowalutowych.Altcoiny odczuły ciężar wyprzedaży w ciągu ostatnich kilku miesięcy. BTC jest aktywem „bezpiecznej przystani” kryptowalut, a wzrost dominacji wskazuje, że uczestnicy rynku niechętnie wracają do altcoinów – powiedział Pete Humiston, menedżer w giełdzie kryptowalut Kraken.

Należy również zauważyć, że ostatnim razem, gdy indeks BTCD był na tych poziomach, spadał z najwyższego poziomu w styczniu w obliczu pełnej hossy. Obecnie znajduje się w trendzie wzrostowym od dołków, jakie osiągnął w połowie maja. W maju altcoiny, takie jak Ethereum (ETH), osiągnęły lepsze wyniki niż BTC, co doprowadziło do spadku dominacji poniżej 40%. Tym razem jednak BTC osiąga stopniowe wzrosty cenowe, z którymi nie wszystkie altcoiny były w stanie się równać, prowadząc w ten sposób do rosnącej dominacji BTC.

Oprócz tego, że kapitalizacja rynkowa jest znacznie większa niż reszta aktywów kryptograficznych, BTC jest najczęściej wymienianym krypto-tokenem w okresie 24-godzinnym, a ETH jest na drugim miejscu. Wiadomo jednak, że stablecoiny wpływają również na dominację bitcoina ze względu na ogromne napływy na ten rynek. Doskonałym tego przykładem była sytuacja w kwietniu, kiedy napływ 3 miliardów USD Coin (USDC) doprowadził do najniższego poziomu dominacji BTC od sierpnia 2018 roku.

Dopóki nie stanie się jasne, że wracamy do trendu wzrostowego na rynku byka, możemy oczekiwać, że ludzie pozostaną względnie niechętni do ryzyka co sprawi, że altcoiny będą osiągać gorsze wyniki, a dominacja BTC wzrośnie – podsumował Humiston.

Co ciekawe strateg globalnego rynku JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou, niedawno wspomniał w wywiadzie dla CNBC, że jeśli dominacja bitcoina przekroczy 50%, może to być wskaźnikiem tego, czy „faza bessy się skończyła” dla rynków kryptowalut.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar prognozy | notowania dolara online | wirtualna polska giełda | kurs jsw | aktualny kurs dolar australijski euro | tickmill | kurs budimex |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here