Naga MarketsSpadek cen altcoinów, a w szczególności Ethereum powoduje, że dominacja Bitcoina na rynku kryptowalut nieubłaganie zbliża się do poziomów widzianych w ostatniej fazie zeszłorocznego trendu wzrostowego. Wówczas za jedno BTC musieliśmy płacić ponad $19 tys. Czy zmiana w rozkładzie sił rynkowych wesprze bitcoinowe byki? 


W środę, 12 września Bitcoin stanowi 57,81% całej kapitalizacji rynku kryptowalut. W czasach zeszłorocznej bańki spekulacyjnej dominacja BTC nad pozostałymi coinami sięgała 64,85%.

źródło: coinmarketcap.com

Podczas gdy największe zyski notuje największy żart rynku kryptowalut, coiny takie jak Ethereum, Litecoin, Dash czy Cardano notują dwucyfrowe spadki – pomimo bycia najlepiej dokapitalizowanymi kryptowalutami na rynku.

Nie ma szans, by kryptowaluty i ekosystem Blockchain ponownie zaliczyły “1000-krotny wzrost” – stwierdza współzałożyciel Ethereum (ETH) Vitalik Buterin. I to właśnie kondycjas Ethereum najbardziej martwi kryptospołeczność. Po tym jak na początku tego roku ceny BTC zaczęły raptownie spadać, dominacja popularnej platformy do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji czy ekosystemów silnie zyskiwała. Mimo to wycena rynkowa ETH, tak jak i całego rynku sukcesywnie zniżkowała. Obecnie za jeden Ether musimy zapłacić tyle co w lipcu 2017 roku. Ethereum od czasu swojego historycznego minimum straciło niemal 88%.

źródło: TradingView

Tymczasem Bitcoin kontynuuje spadki w formie trójkąta, konsolidując przez ostatnie kilka dni w rejonie $6200.

źródło: TradingView

Warto jednak spojrzeć na jeszcze jeden, kluczowy dla rynku wskaźnik – całkowitą kapitalizację kryptowalut. Ta również porusza się w wyraźnym trendzie spadkowym wskazującym na postępujący odpływ kapitału, a od czasu grudniowych szczytów z rynku wyparowało ponad 600 mld dolarów.

źródło: coinmarketcap.com

Widzimy, że obecnie rynek znajduje się na podobnych poziomach co w sierpniu tego roku. Spadek dynamiki spadków kapitalizacji wraz z coraz silniejszą dominacją najstarszej z kryptowalut podpowiada, że trend spadkowy na Bitcoinie może zbliżać się ku swojemu końcowi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMalta uregulowała rynek kryptowalut
Następny artykułRipple (XRP) może przekroczyć 50 USD?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here