Naga Marketsbitcoin btc ccJeszcze pod koniec grudnia ubiegłego roku dominacja bitcoina nad altcoinami sięgała 70%. Od tamtej pory na rynku kryptowalutowym zaszło kilka zmian. Wartość wielu wirtualnych walut znacznie wzrosła. W efekcie przewaga BTC nad pozostałymi coinami uległa zmniejszeniu. Obecnie wynosi ona mniej niż 40%. Podobne poziomy ostatni raz widziane były w połowie 2018 roku.

  • Dominacja bitcoina nad altcoinami wynosi obecnie 39,97% – według danych z CMC
  • Przewaga BTC nad pozostałą częścią rynku znalazła się na najniższym poziomie od ostatnich 3 lat
  • W ubiegłym tygodniu łączna kapitalizacja wszystkich kryptowalut ustanowiła nowe ATH

Dominacja bitcoina spada

Choć jeszcze pod koniec ubiegłego roku BTC zajmował aż 70% rynku kryptowalutowego, w ostatnich miesiącach jego przewaga nad altcoinami spadała. Obecnie przy kursie w wysokości 45 600 USD wynosi ona mniej niż 40%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni raz dominacja najpopularniejszej kryptowaluty znajdowała się na tak niskim poziomie w czerwcu 2018 roku. 

Altcoiny w hossie

W ostatnim czasie cały rynek kryptowalutowy mocno przybrał na wartości. Co więcej, w ubiegłym tygodniu jego łączna kapitalizacja ustanowiła nowe ATH przekraczając 2,5 biliona USD. Nie licząc bitcoina, w samych altcoinach znalazło się ponad 1,4 biliona USD!

dominacja-bitcoina-nad-altcoinami
Procentowy udział kryptowalut w rynku. Źródło: screenshot/coinmarketcap.com

Jak się okazuje, ether (ETH) zajmuje blisko 20% rynku. Dla porównania jeszcze w ubiegłym roku był to wynik o połowę mniejszy. Aktualny kurs tej kryptowaluty to około 3 500 USD za monetę.

Jeżeli chodzi o pozostałe popularne altcoiny, ich pojedynczy udział nie przekracza 4%. Przykładowo w przypadku binance coina (BNB) jest to 3,96%, cardano (ADA)  3,40%, a dogecoina (DOGE) 3,08%.

Załamanie na rynku kryptowalutowym

Mimo iż z perspektywy długoterminowej wiele popularnych kryptowalut znajduje się na mocnym plusie, w ciągu ostatnich 24 godzin na wykresach niektórych z nich doszło do spadków. Wartość bitcoina i ethera zmniejszyła się o ponad 7%. 

Inne kryptowaluty z TOP 20 CMC odnotowały straty w wysokości około 10%. Na ich tle najgorzej wypadł Internet Computer (ICP) ze spadkiem cenowym przekraczającym 18%. 

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here