Naga MarketsOANDA Global Corporation, lider usług inwestowania online, usług walutowych i analitycznych, podpisał umowę na nabycie 100% udziałów polskiego brokera, Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A. (TMS). Transakcja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

  • TMS to polski dom maklerski oferujący obrót instrumentami finansowymi FX/CFD w Polsce i krajach bałtyckich z wizerunkiem firmy innowacyjnej i dbającej o najwyższą jakość obsługi klienta.
  • TMS to spółka regulowana w Polsce przez Komisję Nadzoru Finansowego, która może oferować swoje usługi w krajach Unii Europejskiej.
  • Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, poniżej komentarz przedstawicieli OANDA oraz TMS Brokers

TMS Brokers trafia pod skrzydła OANDA Global Corporation

Aktualna oferta TMS pozostanie dostępna dla wszystkich klientów. Nie są wymagane zmiany w umowach, a wszystkie zasady funkcjonowania, kanały dostępu i formy komunikacji nie ulegną zmianie. TMS zyska dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, szerokiej oferty produktów i globalnego zasięgu. OANDA zaś, wybierając TMS Brokers, rozszerza obszar działań w Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bardzo cieszymy się z transakcji i chciałbym osobiście przywitać cały zespół TMS w OANDA. Europa to kluczowy rynek dla naszego biznesu. Nabycie Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A. daje OANDA silną obecność na polskim rynku i buduje solidną bazę do rozwoju w krajach bałtyckich, uzupełniając naszą ugruntowaną pozycję w Europie Zachodniej – komentował Gavin Bambury, prezes OANDA.

Założona w 1996 roku, OANDA była pierwszą na świecie firmą, która udostępniła za darmo notowania walut w sieci, a pięć lat później  uruchomiła webową platformę FX do handlowania walutami. Dziś, firma daje dostęp do handlu na wielu klasach aktywów, danych i usług walutowych i analitycznych dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, będąc liderem na rynku wymiany walut. Grupa posiada siedem podmiotów regulowanych na wszystkich najważniejszych rynkach finansowych.

– Jesteśmy bardzo dumni, że stajemy się częścią tak silnej grupy z dużym kapitałem, o globalnym zasięgu. Wierzymy, że dzięki tej transakcji TMS wzmocni swoją pozycję w Polsce i krajach bałtyckich, a naszym aktualnym i przyszłym klientom będziemy mogli zaoferować dostęp do nowych produktów i innowacyjnych technologii, dając szeroki dostęp do okazji inwestycyjnych na światowych rynkach – komentował Marcin Niewiadomski, prezes TMS Brokers.

Dotychczasowym udziałowcem w TMS Brokers był fundusz ForeVest. W czasie tej współpracy TMS rozszerzył swoją bazę klientów, ulepszył technologię i zwiększył zasięg geograficzny w Polsce i krajach bałtyckich, komentował Artur Haze, reprezentujący spółkę.

Istnieje silne dopasowanie strategiczne pomiędzy TMS a OANDA i jestem bardzo zadowolony, że TMS będzie mógł rozwijać się, będąc częścią światowego lidera w tym segmencie – dodawał Haze.

Nabycie udziałów TMS jest pierwszą z serii strategicznych transakcji na kluczowych rynkach, które OANDA zaplanowała na najbliższe dwa lata. OANDA przechodzi transformację operacyjną, rozszerzając ofertę produktową i zwiększając nakłady inwestycyjne na marketing co umożliwia jej dalszy wzrost.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKonsorcjum Wasko ma umowę z GDDKiA na ponad 166,6 mln zł brutto
Następny artykułGPW: Sektor motoryzacyjny liderem sierpnia, najsilniej traciły spółki paliwowe i energetyczne
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here