Naga MarketsZgodnie z raportami datowanymi na 30 listopada, dom maklerski PKO BP zdecydował się obniż rekomendację dla Apatora do „trzymaj” wyznaczając cenę docelową na 30 zł oraz obniżył cenę docelową dla akcji AB, podtrzymując zlecenie „kupuj”.


Problemy Apatora ze spółkami zależnymi

“Mogłoby się wydawać, że przyszłe wyniki Apatora – pozbawione jednorazowych obciążeń – mają potencjał do poprawy. Wydaje nam się jednak, że przed spółką jest ciągle dość ciężki okres. Apator wskazuje, że wyniki 2017 są obciążone negatywnymi wydarzeniami jednorazowymi o sumie 9 mln zł. Stosując nieco ostrzejsze kryteria segregacji kosztów na jednorazowe i powtarzalne, zauważamy jedynie niskie kilka milionów kosztów jednorazowych w wynikach 2017. Ponadto wskazujemy, że Apator kapitalizuje rosnącą wartość nakładów na R&D (około 18 mln zł w 2017)” – czytamy w rekomendacji.

Lekkiej poprawy analitycy spodziewają się w spółkach automatyzacji pracy sieci.

“Po oczekiwanych stratach 2017 spółki zależne Rector i Elkomtech mają szansę wyjść na prostą. Naszym zdaniem spółki te zanotują wyniki jedynie nieznacznie powyżej zera, a nad Elkomtechem wisi widmo potencjalnych kar” – napisali.

Wykres APT dzięki Tradingview

AB – cena docelowa obniżona do 35,2 zł z 38,9 zł

“Podtrzymujemy rekomendację „kupuj” dla AB i obniżamy cenę docelową do 35,2 zł na akcję. W 2017/2018 r. wyniki wspierane będą przez premierę iPhone 8 i X. Dzięki dywersyfikacji regionalnej AB raportuje najmniejsze spadki rentowności spośród krajowych dystrybutorów” – czytamy w rekomendacji.

“Nowy magazyn działa już na pełnych obrotach, niewielki CAPEX nie ciąży już spółce, jednak wzrost kapitału obrotowego będzie konsumować generowane FCF. Perspektywę dla hurtu poprawiają silny konsument i powolne rozpędzanie się funduszy unijnych. Ponadto umocnienie PLN wobec EUR i USD powinno dodatkowo stymulować popyt w branży” – dodaje raport.

Wykres AB dzięki Tradingviewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here