Naga MarketsDom Development: Sytuacja na rynku mieszk. będzie dobra w kolejnych kwartałachWarszawa, 10.11.2021 (ISBnews) – Dom Development ocenia, że rynek mieszkaniowy w Polsce będzie nadal dobry w perspektywie kilku kwartałów, poinformował prezes Jarosław Szanajca.

“Rynek jest dobry i powinien dobry pozostać. Podwyżki stóp procentowych mu nie pomogą, natomiast nie wydaje się, by coś z tym rynkiem miało się stać. Mimo niepewności związanej z wysoką inflacją i wysokimi kosztami – choćby energii – wydaje się, że sytuację mamy dobrą. Nasza opinia w perspektywie kilku kwartałów jest niezmienna, a spółka radzi sobie bardzo dobrze” – powiedział Szanajca podczas konferencji prasowej.W jego ocenie, poziom niepewności związany z wyżej wymienionymi i tak nie jest większy niż choćby rok temu, gdy głównym źródłem niepewności była pandemia.

“Natomiast wyzwaniem, z którym boryka się cały rynek, są opóźnienia administracyjne i trudności z uzyskiwaniem pozwoleń, w szczególności w Warszawie, co przekłada się na ograniczoną podaż oraz na dalszy wzrost cen. Rosnąca inflacja i niskie stopy procentowe, przy wciąż wysokiej dostępności kredytów hipotecznych, dodatkowo wspierają popyt na mieszkania przy niedostatecznej podaży. Klienci chronią oszczędności – udział klientów ‘gotówkowych’ wzrósł do ok. 45% ogółu transakcji w grupie” – dodał prezes.

W spółce, mimo rekordowej skali działalności (ponad 6,5 tysiąca lokali w budowie na koniec września) dzięki własnemu generalnemu wykonawstwu, wszystkie inwestycje prowadzone są terminowo i przy utrzymaniu wysokiej rentowności, podkreślił.

Grupa odnotowuje rosnący udział mieszkań droższych w strukturze sprzedaży. W trzecim kwartale 40% sprzedaży stanowiły mieszkania o wartości powyżej 650 tys. zł, poinformował także zarząd.

Dom Development to deweloper mieszkaniowy notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2020 r. sprzedał 3 756 lokali – najwięcej spośród deweloperów w Polsce.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here