Naga MarketsDom Development – jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce – jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za 2018 rok. Poniżej szczegóły z raportu. 

Spółka wypracowała w 2018 roku 227,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 190,67 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 282,02 mln zł wobec 235,39 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 653,93 mln zł w 2018 r. wobec 1 404,68 mln zł rok wcześniej.

“2018 rok upłynął pod znakiem silnego popytu i wyzwań po stronie podażowej, z którymi w mojej ocenie Dom Development S.A. i cała grupa kapitałowa bardzo dobrze sobie poradziły. Wykorzystaliśmy sprzyjającą koniunkturę i skupiliśmy na maksymalizacji marży. Rekordowo niskie stopy procentowe, bardzo silny rynek pracy i wzrost płac niezmiennie wspierały popyt na mieszkania. Po stronie podażowej piętrzyły się natomiast wyzwania, którym jako nieliczni podołaliśmy” – napisał prezes Jarosław Szanajca w liście do akcjonariuszy.

“W tym czasie Grupa Dom Development utrzymywała zróżnicowaną, atrakcyjną ofertę – w minionym roku rozpoczęliśmy budowę 30 projektów z niemal 3.600 lokalami. Udało nam się to dzięki wysokiej jakości bankowi ziemi pozwalającemu na szybki start inwestycji oraz zwiększeniu skali własnego generalnego wykonawstwa. Silny popyt i niedostateczna podaż rynkowa doprowadziły do wzrostu cen nieruchomości. Przewidując taki scenariusz, już rok temu sygnalizowaliśmy, że naszym priorytetem jest koncentracja na marżach, nie zaś wolumenie sprzedaży. Ta strategia okazała się właściwa. W 2018 roku sprzedaliśmy 3 602 lokale odnotowując jednocześnie istotne wzrosty cen na wszystkich naszych projektach” – wskazał Szanajca.

 

“W bieżącym roku spodziewam się kontynuacji trendów z 2018 roku – wciąż głównym wyzwaniem będzie zapewnienie atrakcyjnej oferty w odpowiedzi na silny popyt wspierany niskimi stopami procentowymi. Aby mu sprostać, należy zmierzyć się z ograniczoną dostępnością gruntów i trudnościami z uzyskiwaniem pozwoleń administracyjnych, zwłaszcza na rynku warszawskim. Wieloletnie doświadczenie, sprawna organizacja i siła bilansu dają nam przewagę, dzięki której jesteśmy w stanie od lat utrzymywać satysfakcjonujące marże przy tak dużej skali działalności. Znaczne zasoby gotówki i bardzo niskie zadłużenie pozwalają nam rozważnie podejmować decyzje mając na względzie długookresowy wzrost wartości spółki i grupy” – wskazał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 214,1 mln zł wobec 186,11 mln zł zysku rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną po publikacji wyników. Kurs narusza czytelną strefę oporu, co może sugerować zakończenie dużej korekty.

domdev
źródło xStation 5

Czytaj także: Neuca [NEU], Oponeo [OPN] – Gorące spółki dnia 7.03.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here