Naga Markets

Dom Development miał 94,04 mln zł zysku netto, 108,65 mln zł zysku EBIT w II kw. 2022 r.Warszawa, 25.08.2022 (ISBnews) – Dom Development odnotował 94,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2022 r. wobec 58,04 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 108,65 mln zł wobec 73,75 mln zł zysku rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 601,85 mln zł w II kw. 2022 r. wobec 336,51 mln zł rok wcześniej.

“Obecnie na rynku nieruchomości deweloperzy mierzą się z licznymi wyzwaniami. Przede wszystkim rosną stopy procentowe i zaostrzono kryteria oceny zdolności kredytowej. Te dwa czynniki silnie ograniczyły w II kwartale 2022 r. dostępność kredytów hipotecznych i w efekcie istotnie osłabił się popyt w segmencie popularnym na rynku nieruchomości. W Dom Development kluczową rolę odgrywa segment mieszkań o podwyższonym standardzie i dominują klienci kupujący mieszkania bez kredytu, dlatego w bieżącym roku wypadamy korzystniej niż konkurencja. Warto też zwrócić uwagę, że choć zanotowaliśmy spadek sprzedaży mieszkań rok do roku w pierwszym półroczu br., to w porównaniu kwartał do kwartału mamy wzrost z 758 sprzedanych mieszkań w I kwartale do 801 lokali w II kwartale 2022 r.” – skomentował prezes Jarosław Szanajca, cytowany w komunikacie.

Dom Development dysponuje jednym z największych w swojej historii banków ziemi, który obejmuje niemal 17,9 tysięcy lokali do wybudowania.

“Co szczególnie ważne, nasz rozbudowany bank ziemi znajduje się na najbardziej atrakcyjnych rynkach. Nowe mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście nadal są atrakcyjną opcją lokowania kapitału przez inwestorów, którzy chcą chronić swój kapitał przed inflacją i ujemnym realnym oprocentowaniem lokat. Sprzyja nam też silny rynek najmu, na którym w II kwartale istotnie wzrósł popyt i ceny, m.in. z powodu napływu uchodźców z Ukrainy. Coraz większe zyski z najmu mogą przyciągnąć nowych inwestorów na rynek nieruchomości” – dodał Szanajca.

W I poł. 2022 r. spółka miała 235,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 232,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 328,83 mln zł w porównaniu z 1 144,42 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2022 r. wyniósł 150,34 mln zł wobec 277,25 mln zł zysku rok wcześniej.

XTB

Dom Development to deweloper mieszkaniowy notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2021 r. sprzedał 4 066 lokali.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzy dolar odda ostatnie zyski?
Następny artykułDom Development zakłada, że kolejne miesiące będą dobre dla spółki
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here