Naga MarketsDom Development miał 174,48 mln zł zysku netto, 215,85 mln zł zysku EBIT w I kw.Dom Development odnotował 174,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 38,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Dom Development przedstawia swoje wyniki finansowe

Zysk operacyjny wyniósł 215,85 mln zł wobec 49,72 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 807,91 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 314,14 mln zł rok wcześniej.

W I kw. deweloper przekazał 1 336 mieszkań i lokali usługowych wobec 549 rok wcześniej.

“W I kwartale 2021 roku działalność grupy przebiegała bez zakłóceń, a sytuacja rynkowa była sprzyjająca. Trwająca od 2020 roku epidemia COVID-19 spowodowała wzrost zmienności w otoczeniu gospodarczym oraz znaczne zróżnicowanie koniunktury w poszczególnych branżach. Popyt na mieszkania był wysoki we wszystkich segmentach rynku, a jego głównym wsparciem były utrzymujące się niskie stopy procentowe. Zachęcały one do lokowania oszczędności w nieruchomości, które pomimo trudnej sytuacji na rynku najmu, wciąż były bardziej atrakcyjną formą inwestowania w porównaniu do lokat bankowych o ujemnym realnym oprocentowaniu. Jednocześnie niski koszt kredytu w połączeniu z poluzowaniem kryteriów finansowania przez banki, przełożył się na zwiększoną dostępność kredytów hipotecznych” – czytamy w raporcie.

“Rynkowa podaż mieszkań w I kwartale 2021 roku była pod silną presją z powodu niedoboru gruntów, pozwalających na szybkie rozpoczynanie realizacji inwestycji i wypracowywanie satysfakcjonującej marży. Widoczne było także wydłużenie czasu uzyskiwania pozwoleń i decyzji administracyjnych. Jest to w znacznej mierze konsekwencja ograniczeń w działalności urzędów w związku z epidemią COVID-19. Grupa na tle branży radziła sobie bardzo dobrze, sprawnie uzupełniając ofertę nowych mieszkań i rozpoczynając budowę kolejnych projektów” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 132,95 mln zł wobec 39,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Dom Development to deweloper mieszkaniowy notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2020 r. sprzedał 3 756 lokali – najwięcej spośród deweloperów w Polsce.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here