Naga MarketsDom Development chce budować skalę w Krakowie i dywersyfikować ofertęWarszawa, 26.08.2021 (ISBnews) – Dom Development zakłada budowę skali działalności w Krakowie w oparciu o lokalne kompetencje i w przyszłości obecność w bardziej prestiżowych lokalizacjach, wynika ze słów prezesa Jarosława Szanajcy.

„W Krakowie kupiliśmy pakiet kontrolny spółki, którą chcemy rozwijać. Kupować ziemię, robić dobre projekty; połączyć to, co chcemy czerpać z lokalności partnerów z naszymi kwalifikacjami w budowaniu skali. Kraków jest mocno zdywersyfikowany, jeśli chodzi o aktorów na rynku. Czego być może jest mało w Krakowie, to kompetencji w budowaniu dużej firmy, która jest w stanie sprzedawać 'setkami’ i zaproponować przy tym odpowiednią jakość” – powiedział Szanajca podczas wideokonferencji.W przyszłości Dom Development może zaoferować w Krakowie – tak jak na innych rynkach – inwestycje w najbardziej prestiżowych lokalizacjach.

„O ile się da takie kupić i wypromować, to oczywiście będziemy chcieli. My w tej chwili najbardziej jesteśmy sfokusowani jeżeli chodzi o Kraków na Górce Narodowej. To jest znakomite miejsce, podobne do Chrzanowa w Warszawie, przy czym tam już szybki tramwaj jest bardzo zaawansowany. To jest miejsce, z którego warto w Krakowie zacząć. Rozglądamy się również za obiema stronami Krakowa i jakimś projektem premium, ale nie będziemy od razu dążyli do spektakularnych sukcesów, musimy się Krakowa nauczyć” – powiedział prezes.

„Kraków jest bardzo trudnym obiektem ekspansji. Gdyby nie był trudny, być może więcej firm by tam urosło bardziej. To więc spore wyzwanie, ale wierzymy, że dobrze postawiliśmy” – dodał.

W lipcu br. Dom Development zawarł umowę nabycia 77% akcji krakowskiego dewelopera Sento za 35,38 mln zł.

Dzięki akwizycji grupa Dom Development ma w Krakowie 228 lokali w ofercie, ok. 300 w budowie i ponad 700 w banku ziemi.

Aktualnie największym projektem w ofercie Sento jest inwestycja SenTOTU, zlokalizowana na Górce Narodowej.

invest

Dom Development to deweloper mieszkaniowy notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2020 r. sprzedał 3 756 lokali – najwięcej spośród deweloperów w Polsce.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje wykres | korona czeska kurs | kurs pge | ropa forum | średni kurs funta | notowania benefit | kurs akcji playway |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here