Naga MarketsW miniony weekend odszedł jeden z ciekawszych charakterów europejskiego świata biznesu. W wieku 91 lat zmarł Ingvar Kamprad, założyciel najbardziej rozpoznawalnego sklepu meblarskiego na świecie – IKEA. W trakcie swojego życia dorobił się nie tylko miliardów ze sprzedaży mebli, ale i łatki szarego charakteru. Kontrowersyjna przeszłość Kamprada, który należał do organizacji nazistowskich oraz korzystał z pracy więźniów politycznych przekreśliła jego szanse na stanie się prawdziwym wzorem do naśladowania.  


Mimo wszystko podziwiam tego człowieka. Ciężką pracą doszedł do momentu, w którym był najbogatszym człowiekiem na Ziemi, a przy tym nie utracił właściwej swojej rodzinie skromności. Nie opływał w luksusy, latał klasą ekonomiczną i przez wiele lat jeździł tym samym Volvo. To co inspiruje w nim najbardziej to pokora. Podobnie jak w przypadku produkowanych przez siebie mebli, Ingvar Kamprad był człowiekiem prostym i schludnym. Nawet jeśli skrywał niezwykle skomplikowaną przeszłość.

Rynki tradycyjne

Wygląda na to, że podróż Donalda Trumpa do Szwajcarii w końcu przynosi efekty. W poniedziałek dolar umacnia się do wszystkich walut z koszyka G10:

Nie łączyłbym jednak tego ruchu z awersją czy apetytem na ryzyko. Bardziej przypomina to początek korekty spadków, których byliśmy świadkami w ostatnich tygodniach. Tymczasem niedźwiedzie dotarły do Chin. China50 kończy dzień z sporym, niemal trzyprocentowym spadkiem.

Problemy Coincheck

Piątkowy atak i kradzież wartych $530 milionów tokenów NEM to dość głośne wydarzenie, lecz wydaje się, że nie uderzyło w rynek kryptowalut szczególnie mocno. Wciąż nie widzimy nowych dołków, a cały rynek konsoliduje. Dobrym zobrazowaniem tej sytuacji jest wykres Dash

Żółtym okręgiem zaznaczono reakcję na doniesienia o Coincheck. Formacja trójkąta została naruszona, lecz cena powróciła do jej środka. Więcej na temat Coincheck można znaleźć tutaj, a ja tymczasem czekam na wybicie.

Bitcoin tuż pod powierzchnią

Górnicy w ostatnich dniach mieli sporo czasu by wyczyścić backlog transakcji. 20 grudnia blockchain Bitcoina akceptował rekordowe 4,8 transakcji na sekundę. To zainteresowanie negatywnie odbiło się na całej sieci. Obecnie traffic sięga około 2,6 transakcji na sekundę. Poniżej przedstawiona zostałą liczba niepotwierdzonych w mempoolu BTC. niemal przez cały grudzień i większość stycznia liczba ta była większa niż 100 tys. 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here