Naga Marketsvpn-rev-encryptionNajwiększe amerykańskie firmy technologiczne ostrzegają Baracka Obamę przed wdrożeniem nowego prawa dotyczącego zabezpieczeń. Zdaniem specjalistów z Doliny Krzemowej, przepisy te silnie osłabią możliwości algorytmów szyfrujących pozwalające na ochronę prywatności użytkowników.


W liście zaadresowanym do amerykańskiego prezydenta, dwa stowarzyszenia przemysłowe reprezentujące największe firmy zajmujące się produkcją oprogramowania i sprzętu, skierowały do Obamy nastepujące słowa: “Stanowczo sprzeciwiamy się jakimkolwiek przepisom czy regulacjom godzącym w możliwość efektywnego wykorzystania szyfrowania bądź osłabiającym jego skuteczność”. Pod listem podpisały się takie firmy jak Microsoft, Google, Apple, IBM czy Facebook.

Administracja Obamy zmusiła firmy do zamieszczenia w swoich urządzeniach furtek pozwalających organom ścigania na deszyfrację urządzeń. Ma to na celu ułatwienie prowadzenia śledztw, w które zamieszane są osoby korzystające z Sieci. Zdaniem wielu to jawne łamanie wolności słowa i prawa do prywatności. Tego rodzaju furtki dadzą możliwość służbom wszelkiego rodzaju na bezkarne zakładanie podsłuchów czy sprawdzanie aktywności użytkowników w Internecie.

List wysłany został również do dyrektora FBI, sekretarza Bezpieczeństwa Narodowego, Prokuratora Generalnego oraz kilku innych szefów najważniejszych organów związanych z bezpieczeństwem i ściganiem przestępczości. Jak do tej pory Biały Dom nie opracował dokładnej treści nowych przepisów dotyczących szyfrowania danych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here