Naga MarketsPełniący obowiązki kontrolera waluty Brian Brooks wskazuje na istniejące projekty stablecoinów jako przykłady infrastruktury płatniczej w USA. Uważa, że dolary na blockchainie są „lepsze niż bank centralny mający monopol na system płatności”.

  • Zaskakujące słowa ważnego urzędnika USA.
  • Brian Brooks, pełniący obowiązki kontrolera waluty, uważa, że cyfrowy dolar jest optymalną walutą dla USA.

Dolary na blockchanie są lepsze niż Fed?

Brian Brooks, pełniący obowiązki kontrolera waluty i zarazem były szef działu prawnego Coinbase, twierdzi, że blockchain jest czymś lepszym niż obecny amerykański system płatności zależnych od banków.

29 lipca rozmawiał z Aaronem Kleinem z Brookings Institution, czołowego amerykańskiego think tanku.

Wierzę w decentralizację. Ostatecznie uważam, że stablecoiny i inne oparte na blockchainie tokenizacje dolarów są najbardziej odpornym modelem długoterminowych, szybszych płatności. Lepsze to niż monopol banku centralnego na system płatności – tłumaczył.

Rola banków w systemie płatności

Office of the Comptroller of the Currency (OCC) to urząd Departamentu Skarbu USA, który obsługuje banki federalne. W zeszłym tygodniu biuro znalazło się na pierwszych stronach gazet, bowiem ogłosiło, że banki na szczeblu federalnym mają zgodę na przechowywanie u siebie aktywów kryptowalutowych.

Teraz w czasie rozmowy Klein i Brooks zgodzili się z tym, że sposób, w jaki pieniądze funkcjonują w USA, utknął w realiach przeszłości.

– Sto lat temu mieliśmy najbardziej zaawansowany system finansowy na świecie i nadal mamy najbardziej zaawansowany system na świecie [, ale jak na realia] 1910 r. – skomentował Brooks.

Czy jego słowa to zapowiedź powstania cyfrowego dolara? Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku może powstać cyfrowy juan. Z kolei o zdigitalizowanym dolarze mówiło się, gdy rząd szukał sposobów na emisję czeków dla Amerykanów, które miały im pomóc przetrwać kryzys. Oficjalnie jednak żadne prace nie są prowadzone.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here