Naga MarketsKurs dolara rośnie kolejny dzień. Gdzie zmierza indeks dolara DXY?Kurs dolara w stosunku do głównych walut z koszyka indeksu DXY sukcesywnie tracił przez cały lipiec. Jednakże, mimo kontynuacji trendu w sierpniu, spadki nieco wyhamowały, a na wykresie zaczął się tworzyć wzór konsolidacji, którego wybicie wskazywałoby na odwrócenie. Niebagatelną rolę odegrał ponadto obszar wsparcia w okolicach 92,10, który powstrzymał sprzedających w tym tygodniu.

  • Indeks dolara (DXY, USDX) porusza się w trendzie spadkowym
  • Wyhamowanie trendu doprowadziło do powstania konsolidacji
  • Wybicie lub respektowanie oporu kanału może wskazać dalszy kierunek

Czekamy na test oporu kanału spadkowego

Pierwszy rzut oka na wykresie dzienny indeksu dolara (DXY) i bez problemu można określić, kto na rynku dominuje od maja br. Jak jednak wspominałem na wstępie, trend spadkowy w sierpniu zaczął słabnąć, a w rezultacie formuje się kanał nachylony w kierunku trendu.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Zakończenie wakacji okazuje się być sprzyjające dla kursu dolara, który po przetestowaniu wsparcia przy 92,10, które miało miejsce 1. września, coraz mocniej zyskuje. Wzrost kieruje dziś notowania DXY do górnego ograniczenia kanału spadkowego.

Istotne znaczenie będzie miał zatem rezultat testu tego kanału. Respektowanie oporu formacji dawałoby szansę na ruch powrotny do wsparcia przy 92,10, a po jego wybiciu, do dolnego ograniczenia kanału.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Indeks dolara (USDX) – wykres dzienny

Alternatywnie, wybicie oporu kanału sygnalizowałoby potencjalne odwrócenie, chociażby krótkoterminowe. Najbliższy opór przy tym scenariuszu stanowiłaby strefa wokół 93,70. Kolejne istotne obszary obrony widoczne są przy 94,80 – 95,00 oraz 96,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here