Naga MarketsAuthor: Mike Licht Creative Commons License
Author: Mike Licht
Creative Commons License

Poza wyjątkowo słabym odczytem zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP +142k), ważne są także pozostałe składniki raportu Biura Statystyk Pracy (BLS), a te nie wyglądają najlepiej. Spadła ilość osób długotrwale bezrobotnych (powyżej 27 tygodni) o 192.000 do 3 milionów. Jednak duży wpływ tutaj może mieć fakt, że z aktywnego poszukiwania pracy zrezygnowało w sierpniu aż 775 tysięcy bezrobotnych uważając, że nie ma dla nich pracy na rynku. Ogólnie siła robocza i udział zatrudnionych w całej populacji pozostały na mniej więcej niezmienionym poziomie, odpowiednio 62.8% oraz 59.0%.

Na koniec raportu BLS rewiduje wyniki za lipiec i czerwiec, łącznie o 28 tysięcy etatów w dół, co jest dodatkowym ciosem dla dolarowych byków. Czyżby przyszedł czas na korektę.

Dolar stracił do głównych walut, choć pierwsza reakcja wyniosła około 30-50 pips, to około połowa spadków została do teraz utrzymana. USD/JPY testuje właśnie wczorajszy i środowy dołek, podczas gdy USD/CHF próbuje znaleźć bazę i wsparcie. Na EUR/USD gwałtowny ruch w górę przetestował opór 1.2970, który jak na razie trzyma się, mimo wyraźnej presji.

XM dolar korekta

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here