Naga Marketsdanske-bank-logoSłabość dolara nie jest zastanawiająca jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie minutki FOMC, jednak amerykańskie dane makroekonomiczne wciąż prezentują się bardzo dobrze. Czy czeka nas okres zwątpienia w USD? Na to pytanie starają się znaleźć odpowiedź analitycy Danske Bank.


Czwartek był kolejnym dniem słabości USD – widoczna ona była zarówno na EUR/USD jak i przede wszystkim na GBP/USD. Za spore wzrosty kabla odpowiedzialne były niezwykle pozytywne dane z Wielkiej Brytanii, co nie zmienia jednak faktu, że dolar przynajmniej od kilku dni jest obiektem wzmożonej aktywności niedźwiedzi – zauważają analitycy Danske.

Jeśli można wskazać głównego winowajcę zaistniałej sytuacji to będzie to przede wszystkim spadek prawdopodobieństwa wrześniowej podwyżki. Zarówno Danske jak i pozostali uczestnicy rynku są coraz bardziej sceptyczni co do tego, czy Fed w ogóle podniesie stopy procentowe w tym roku. Analitycy banku wciąż wskazują na prawdopodobny termin podwyżki w pierwszej połowie przyszłego roku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że z każdym dniem coraz bliżej nam do wyborów prezydenckich w Stanach.

Osoba zasiadająca w Białym Domu ma spore kompetencje, w tym również te związane z polityką fiskalną państwa i pośrednio z kondycją gospodarki. Naszym zdaniem niepewność co do wyniku wyborów będzie sporym bagażem dla już i tak słabego dolara – przekonuje Danske Bank.

GBP/USD pokonało wczoraj okolice 1,3075. Obecnie strefa ta stanowi wsparcie na wykresie.
GBP/USD pokonało wczoraj okolice 1,3075. Obecnie strefa ta stanowi wsparcie na wykresie.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here