Naga Markets

Czwartek jest kolejnym dniem, kiedy to dolar zyskuje na szerokim rynku, a zmiany są już wyraźniejsze. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Wczorajsze słabsze zamknięcie się Wall Street negatywnie rzutuje na sentyment na innych aktywach
  • Dzisiaj najsłabsze są Antypody. Jest to pośrednio wynik słów szefa Banku Australii
  • Dzisiaj rozpoczyna się szczyt UE ws. Brexitu, ale nikt nie liczy na to, że cokolwiek on przyniesieOkrojony pakiet wsparcia w USA. Okres przedwyborczy nie jest czasem na takie decyzje

Wczorajsze słabsze zamknięcie się Wall Street negatywnie rzutuje na sentyment na innych aktywach. Do świadomości inwestorów coraz bardziej przebija się wątek związany z COVID-19 i koniecznością wprowadzania kolejnych obostrzeń, co może mieć negatywny wpływ na obserwowane w ostatnich miesiącach ożywienie gospodarcze po mocnym tąpnięciu w marcu i kwietniu.

Decydenci nadal negują możliwość powrotu do schematu wiosennego lockdownu, chociaż jak sami dodają sytuacja jest coraz bardziej trudna i wymagająca. Ta coraz większa niepewność zniechęca do podejmowania nadmiernego ryzyka – oznajmił ekspert BOŚ.

O ile na początku tygodnia słabły głównie waluty rynków wschodzących, uznawanych tradycyjnie za bardziej ryzykowne i mniej płynne, o tyle teraz niepokój zaczyna być widoczny na głównych walutach G-10. Dzisiaj najsłabsze są Antypody, ale jest to pośrednio wynik słów szefa Banku Australii, który wprost zapowiedział, że dalsze luzowanie polityki będzie konieczne.

Na EURUSD i GBPUSD jest względnie stabilnie – nie zeszliśmy poniżej 1,17. Złamanie poziomu 1,1695 miałoby już swoje średnioterminowe skutki. Funt tylko nieznacznie skorygował wczorajszy, popołudniowy wzrost. Spotkanie premiera Johnsona z szefową Komisji Europejskiej nie wniosło wiele do obrazu rynku, chociaż strony twierdzą, że nie przerwą rozmów – dodał.

Dzisiaj rozpoczyna się szczyt UE ws. Brexitu, ale nikt nie liczy na to, że cokolwiek on przyniesie. Według analityków Goldman Sachs okrojone porozumienie zakładające zerowe stawki celne byłoby możliwe dopiero w listopadzie. Podobnie ma się sytuacja z czwartym pakietem fiskalnym w USA.

Wczorajsze słowa Mnuchina, a wcześniejsze Pelosi, nie pozostawiają też złudzeń, co do okrojonego pakietu wsparcia wartego 500 mld USD. Okres przedwyborczy nie jest czasem na takie decyzje – podsumował.

XTB

Zobacz również inne audycje:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here