Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) odbije do 3,88 zł. Kurs złotego zależy od siły euroW czwartek dolar nieco odbija, ale w większości przypadków jest to korekta jego wieczornego osłabienia po posiedzeniu FED. Co dalej ze złotym, euro, funtem i frankiem? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Nadal pozostajemy w gotowości, ponieważ sytuacja jest trudna, oświadczył FED. W USA utrzymuje się słabość dynamiki wydatków konsumenckich oraz tempa inwestycji
  • Spadek PKB w Niemczech w II kwartale wyniósł 10,1 proc. k/k i 11,7 proc. r/r i był większy od szacunków
  • EUR/USD zdołała wczoraj wieczorem ustanowić nowy szczyt przy 1,1805, ale ruch ten był krótkotrwały. USD/PLN ma szanse odbić nawet w rejon ważnego oporu 3,88 zł

Euro przerywa pozytywną passę. Złoty nieco słabszy na jak długo?

Przekaz, jaki popłynął wczoraj wieczorem od Rezerwy Federalnej można sprowadzić do jednego – nadal pozostajemy w gotowości ponieważ sytuacja jest trudna. Tym samym wszystkie narzędzia powinny być pod ręką – to tłumaczy decyzję o wydłużeniu linii swapowych w dolarach o pół roku do końca marca 2021 r., chociaż nie są one obecnie wykorzystywane.

Podczas konferencji prasowej Jerome Powell mówił o ryzykach dla ożywienia gospodarki, podkreślając słabość dynamiki wydatków konsumenckich oraz tempa inwestycji, ale zaznaczając przy tym możliwy wpływ wzrostu zakażeń COVID-19 w ostatnich tygodniach. Co do forward guidance to stwierdził, że dyskusja jest prowadzona, ale dodał, że FED nie zastanawia się obecnie nad ścieżką wychodzenia z łagodnej polityki – powiedział analityk BOŚ.

Rano opublikowano dane nt. dynamiki PKB w Niemczech. Spadek w II kwartale wyniósł 10,1 proc. k/k i 11,7 proc. r/r i był większy od szacunków. Nie zaszkodziło to zbytnio euro – inwestorzy podchodzą do tych publikacji trochę jak do historycznych statystyk – co jednak nie oznacza, że nie pojawiają się czynniki ryzyka dla wspólnej waluty.

Mowa o podejmowanych przez rządy krajów Europy Zachodniej działaniach mających przygotować społeczeństwa na drugą falę zakażeń – w części z nich już przywrócono część ograniczeń. Zobaczymy, czy nie przełoży się to na ograniczenia w wydatkach konsumentów – dodał.

Tymczasem para EUR/USD zdołała wczoraj wieczorem ustanowić nowy szczyt przy 1,1805, ale ruch ten był krótkotrwały. Obserwowany w czwartek rano spadek w okolice 1,1750 w ocenie eksperta może dawać sygnał do większej korekty, jaka pojawiłaby się w kolejnych dniach.

Kolejne tygodnie mogą przynieść odwrotną sytuację, co dawałoby perspektywę powrotu nawet poniżej 1,15. Przy 1,1492 mamy też dawny, kluczowy szczyt z marca b.r., a teraz strategiczne wsparcie. Na USD/PLN trwa krótka konsolidacja, co może się przerodzić w  dłuższą korektę. Naruszenie oporu 3,7756 otworzy drogę do poziomu 3,88 zł – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here