Naga Markets

Dolar zyskuje. Potężny wzrost zatrudnienia w USA!Dane absolutnie perfekcyjne dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. Rynek pracy pozostaje bardzo mocny i zwiększa szanse na większą podwyżkę ze strony Fed. Bank centralny może mieć rację, że gospodarka USA z takimi danymi wcale nie znajduje się w recesji. Oczywiście mamy lekki wzrost liczby bezrobotnych, ale tempo zatrudniania i powrót osób na rynek też jest bardzo silny.

Kurs dolara odzyskuje impet po danych NFP

Dane mocno pro-inflacyjne – płace rosną zdecydowanie szybciej, w szczególności w tempie miesięcznym. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie zobaczymy pełną wycenę podwyżki o 75 pb w USA we wrześniu.W odpowiedzi obserwujemy zdecydowanie mocniejszego dolara na całej linii. Zdecydowanie najmocniejszy dolar jest w stosunku do jena, który traci do dolara ponad 1%. Złoto traci 1%, natomiast kontrakty na amerykańskie indeksy mocno spadają.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5 

Zmiana zatrudnienia: 528 tys. (oczekiwano: 250 tys.; poprzednio: 372 tys.)

Stopa bezrobocia: 3,5% (oczekiwano 3,6%; poprzednio: 3,6%)

Wzrost płac: 5,2%(oczekiwano: 4,9% r/r; poprzednio: 5,1% r/r)

Wzrost płac miesięczny: 0,5% (oczekiwano: 0,3%; poprzednio: 0,3%)

Źródło: Macrobond, XTB
Źródło: Macrobond, XTB

Fundusz płac w USA silnie rośnie, nie tylko za sprawą mocnego wzrostu samych płac, ale również ze względu na liczbę nowo zatrudnionych.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mbank | enea akcje kupno | jsw akcje kupno | famur akcje opinie | akcje lotos | kurs hrywny wykres | aktualny kurs dolar euro |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here