Dolar zyskuje pod koniec tygodnia do złotego, kurs USD/PLN po 3,7433 zł
Złoty pod kreską w czwartek

W ostatnich dniach polski złoty nie świeci już takim blaskiem jak w ubiegłym tygodniu. Od wtorku na parach z PLN dominuje negatywny sentyment, podczas piątkowej sesji złotówka również traci do euro, dolara, franka i funta. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski traci pod koniec tygodnia
  • Złotówka osłabia się w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
  • Funt brytyjski zyskuje ponad 0,7% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7433 zł 31.07.2020, godzina 19:05
Kurs euro EURPLN 4,4123 zł 31.07.2020, godzina 19:05
Kurs funta GBPPLN 4,9018 zł 31.07.2020, godzina 19:05
Kurs franka CHFPLN 4,0980 zł 31.07.2020, godzina 19:05

Kurs dolara próbuje odrabiać straty

Podczas piątkowej sesji handlowej polski złoty traci 0,5% do dolara. Niemniej patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, wciąż mamy do czynienia z trendem spadkowym, a obecny ruch w górę należy traktować jedynie jako korektę. Większe wzrosty mogą pojawić się dopiero w momencie wyjścia ceny powyżej poziomu 3,77 zł, który aktualnie powinien być traktowany jako kluczowa zapora podażowa.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Rozpoczęcie handlu w USA nie wpłynęło znacząco na globalne nastroje. Eurodolar skorygował się do 1,1820 USD jednak aktywność na sesji w Europie zaczyna przygasać. Co sugeruje iż najpewniej ewentualna reakcje na PLN będziemy obserwowali dopiero od poniedziałku. Podtrzymane są układy sugerujące potencjalną korektę ostatniego umocnienia – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego broni wsparcia

Kurs euro do złotego znajduje się w piątek na plusie, wzrosty wynoszą dziś co prawda jedynie 0,2%, jednak sytuacja techniczna może zachęcać do kupna po ostatnich silnych spadkach. Para walutowa EUR/PLN odbiła się w ostatnich dniach od górnego ograniczenia strefy wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, korekta wzrostowa jest bazowym scenariuszem. Niemniej wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN trzyma się powyżej wsparcia

Frank szwajcarski także znajduje się dziś na 0,15% plusie w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN odbiła się w ostatnich dniach od kluczowego poziomu wsparcia, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Poziom 4,0530 zł zadziałał jak trampolina, przez co istniej szansa na kontynuację korekty wzrostowej.Większe spadki mogą mieć miejsce dopiero w momencie wybicia dołem strefy zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN odrabia straty

Na kursie funta do złotego w średnim terminie wciąż obowiązuje tendencja spadkowa, niemniej w ostatnich kilku dniach możemy obserwować silne odreagowanie. Notowania znajdują się aktualnie na wysokości strefy oporu przy 4,91 zł. Jeśli dojdzie do jej wybicia, koleją zaporę podażową powinno stanowić górne ograniczenie układu 1:1, a następnie strefa przy 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHossa na GPW! Aż 70% spółek zyskiwało w piątek na wartości
Następny artykułBlok po 22 – 31 lipca 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here