Naga MarketsDolar zyskuje, ale czy na długo? Obawy przed COVID-19 umacniają amerykańską walutęRynki odwracają się od ryzykownych aktywów na czym zyskuje dolar amerykański, który osiąga 6-tygodniowy szczyt (indeks DXY). Wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem oraz wprowadzane ponownie restrykcje. Kurs dolara rośnie także do euro testując dziś poziom 1,1720 na parze walutowej EUR/USD.

  • Wielka Brytania i inne europejskie kraje wprowadzają ograniczenia z powodu COVID-19
  • Rynki stały się bardziej nerwowe na doniesienia o kolejnych restrykcjach
  • Dolar zyskuje, ale wzrost może okazać się nietrwały

Kolejne restrykcje w związku z koronawirusem

Wielka Brytania ma wprowadzić dalsze ograniczenia działalności z powodu koronawirusa. Oczekuje się jednak, że premier Boris Johnson nie ogłosi lockdownu na taką skalę, jaką wprowadzono w marcu br.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Z kolei w Hiszpanii, o pomoc w walce z falą koronawirusa w Madrycie poproszono armie. Ograniczenia w innych krajach europejskich zostały ogłoszone w zeszłym tygodniu.

– Terminy ‘druga fala’ oraz ‘lockdown’ są już z nami już od jakiegoś czasu, ale jak dotąd rynki reagowały na negatywne informacje z umiarkowaną ostrożnością. Jednak w miarę jak sytuacja wydaje się pogarszać, szczególnie w Europie, na tym etapie rynki wydają się być bardziej nerwowe – powiedział You-Na Park-Heger, analityk walutowy w Commerzbanku.

Dolar nie zyska na długo?

Wyprzedaż ryzykownych aktywów sprzyja dolarowi amerykańskiemu, który zyskuje dziś kolejny dzień z rzędu. Jednak stratedzy z ING nie spodziewają się, by greenback miał długotrwale zyskiwać, gdyż płynność dolara nie stanowiła problemu, taka jak to było w marcu. Ponadto, w przypadku dalszego spadku sentymentu do ryzyka spodziewać się można działań ze strony Rezerwy Federalnej.

Plus500

Według strategów ING, kluczowy opór dla indeksu dolara w tym tygodniu wypada na poziomie 94,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here