Naga MarketsPrzedstawiciele Fed nadal powtarzają słowo „przejściowy” w odniesieniu do presji inflacyjnej. Odniosło to spory sukces w zmniejszaniu obaw związanych z presją cenową i cofaniem ruchów zarówno na Wall Street jak i na dolarze. Obecnie jest mało prawdopodobne, aby debata na temat ponownej presji inflacyjnej wyblakła, co oznacza, że ​​w nadchodzących miesiącach prawdopodobnie nastąpi wzrost wartości dolara, twierdzi Jane Foley, starszy strateg walutowy, dyrektor ds. strategii walutowej w Rabobanku. Indeks dolara rozpoczyna tydzień od konsolidacji blisko minimów, nieco powyżej poziomu 90,30.

Kurs dolara (USD) umocni się w obliczu presji inflacyjnej – Rabobank

Niemal niezależnie od tego, czy Fed ma rację w swojej ocenie, że tegoroczne nieuniknione skoki inflacji przeminą, istnieją wystarczające wątpliwości co do tego, czy wszystkie naciski na wzrost cen będą ulotne, co może wywołać niepokój na rynkach finansowych. Sugeruje to możliwość niestabilnego handlu, co oznacza, że ​​w nadchodzących miesiącach prawdopodobnie pojawi się dodatkowe wsparcie dla dolara – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie eksperta na rynku obligacji umiarkowany wzrost realnych rentowności byłby generalnie odbierany jako sygnał, że rynek oczekuje przyzwoitego ożywienia gospodarczego. To z kolei oznacza, że ​​oczekiwania dotyczące wzrostu popytu przewyższą oczekiwania związane z wyższą inflacją. W związku z tym ten scenariusz powinien zostać przyjęty z szerokim zadowoleniem przez rynki.

Niezależnie od tego, jak rozwinie się kwestia inflacji, trudno zaprzeczyć, że ten temat prawdopodobnie przez jakiś czas będzie się utrzymywać. Sugeruje to możliwość zmiany warunków handlowych w nadchodzących tygodniach, a jeśli realne stopy w USA ponownie wzrosną, da to możliwość spadku pary EUR/USD poniżej 1,20 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 | cd projekt notowanie | lpp kurs | famur kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here