Naga MarketsW ostatnim czasie dostrzec można niewielkie wzrosty notowań dolara amerykańskiego. Indeks DXY mierzący średnią wartość amerykańskiej waluty ważoną wymianą handlową w relacji do walut światowych wzrósł bowiem w ostatnim czasie o ponad 2,5 proc. osiągając w ten sposób najwyższy poziom od początku grudnia 2020 r. Analitycy walutowi Westpac uważają, że o ile tendencja ta może być w najbliższym czasie jeszcze kontynuowana, to nie spodziewają się, by doprowadziła ona do zmiany długoterminowego trendu ze spadkowego na wzrostowy.

  • Indeks dolara wzrósł o ponad 2,5 proc.
  • Zdaniem analityków Westpac, indeks dolara może wzrosnąć do 92.00, gdzie pojawi się reakcja podażowa
  • Eksperci oczekują, że obecne wzrosty są jedynie korektą w trendzie spadkowym

Kurs dolara najwyżej od 2. miesięcy

Spoglądając na notowania indeksu dolara amerykańskiego (DXY) zauważamy, że wskutek trwających od 6 stycznia br. wzrostów, rynek pokonał lokalny opór w wysokości 90.80 i znalazł się na najwyższym poziomie od ponad dwóch miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy walutowi Westpac zauważają potencjał do dalszego ograniczonego krótkoterminowego wzrostu dolara amerykańskiego. Nie spodziewają się oni jednak, że tendencja ta będzie trwała zbyt długo.

Bank rekomenduje sprzedaż indeksu dolara na poziomie 92.0, tj. w okolicy najbliżej położonego, technicznego poziomu oporu i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego.

– Nadzieje na globalną reflację (zwiększanie skali inflacji jako reakcja na okres, w którym ceny kształtowały się poniżej kosztów produkcji) miały generować trwałą deprecjację USD. Ta narracja powinna ponownie wywrzeć presję na USD w dalszej części tego roku, kiedy tempo szczepień wśród laggardów, takich jak Europa i rynki wschodzące, nabierze krytycznego tempa. Na razie jednak zakorzenia się inna narracja – lepszych wyników USA – wskazali eksperci Westpac, dodając, że dolar żyje na kredyt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena euro | waluty online | dow jones | nasdaq giełda | kurs dolara (usd) |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSA: stabilny wzrost NFP w styczniu. Bezrobocie najniżej od czasu kryzysu
Następny artykułPodwójna recesja w strefie euro. Funt obciążony przez politykę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here