Dolar amerykański USDAnalizując relatywną siłę dolara amerykańskiego do głównych walut w przeciągu ostatniej sesji wyraźnie widać, że ten umacnia się do wszystkich komponentów rynku Forex, za wyjątkiem funta szterlinga. Kurs dolara najlepiej radzi sobie w stosunku do walut Antypodów (NZD i AUD) oraz euro.


Kurs dolara odrabia straty do AUD i NZD

W trakcie poniedziałkowej sesji dolar amerykański znajdował się w stosunku do walut Antypodów na dwutygodniowych minimach, przed zamknięciem sesji zniósł jednak większość wczorajszych strat i kontynuuje umocnienie również we wtorek.

NZD/USD w średnim terminie przesuwa się jednak nadal w konsolidacji, a dalszą aprecjację USD blokować może siatka średnich ruchomych widoczna na poniższym wykresie:

kurs NZD USD 19 lutego
Kurs dolara do dolara nowozelandzkiego w górę. Źródło: Tradingview.com

Podobnie prezentuje się sytuacja na AUD/USD, z tą jednak różnicą, że w tym przypadku dolar amerykański od dawna znajduje się w przewadze. Silniejsze wzrosty AUD blokowała 50-okresowa średnia ruchoma, a cena przemieszcza się w okolicach październikowych minimów tuż nad 0,7050:

kurs dolara do AUD 19 lutego
Kurs dolara do dolara australijskiego na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta jako jedyny przeciwstawia się sile dolara

W gronie największych walut, jedynie funt jest w stanie przeciwstawić się sile dolara, w efekcie czego GBP/USD zyskuje trzecią sesję z rzędu i zbliża się do poziomu 1,30. Notowaniom nie przeszkodziły nawet gorsze dane z lokalnego rynku pracy oraz utrzymujące się zamieszanie w sprawie Brexitu.

kurs funta do dolara 19 lutęgo
Kurs funta do dolara rośnie we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli GBP chce liczyć na większe zyski w stosunku do kursu dolara, to musiałby na stale wybić okrągłą strefę 1,30 i podejść w okolice 1,33, gdzie przebiegają maksima z września zeszłego roku. Utrzymywanie się pod obecnym oporem będzie natomiast wywierało presję podażową i może doprowadzić do testu 1,27 lub nawet 1,2480.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here