Naga MarketsDolar znowu pogłębia dołki, kurs euro idzie w jego ślady – co nowego u złotego?W piątkowej odsłonie programu Co nowego u złotego? Krzysztof Kamiński zwraca uwagę, że kurs dolara i kurs euro testują w stosunku do PLN miesięczne minima, pogłębiając spadki pod koniec pierwszego tygodnia grudnia. Na granicy poziomu 3,90 zł natomiast nadal balansuje frank szwajcarski, a funt utrzymuje się wysoko pomimo porannych prób zbicia wartości.


Kurs dolara spadnie w kierunku 3,79 zł? Dwa ważne wsparcia przed USD/PLN

Notowania dolara amerykańskiego w trakcie piątkowej sesji chwilowo znajdowały się poniżej poziomu 3,85 zł zwiększając swoją szansę na przetestowanie lokalnych minimów. Dwa ważne poziomy wsparcia znajdują się kolejno na wysokości 3,83 oraz 3,79 zł. Czy USD/PLN zejdzie jednak do listopadowych minimów i jednocześnie najniższych poziomów od lipca, zależne będzie jednak od zachowania ceny przed pierwszym ze wsparć:

„Poziom 3,8635 zł został pokonany jako ostatnie wsparcie i obecnie para walutowa USD/PLN zmierza w kierunku 3,8315 zł. Spodziewamy się, że w tym miejscu dolar może natrafić na pewne wsparcie, nie można wykluczyć jednak szansy przetestowania dołka 3,79 zł, który został wyrysowany na początku ubiegłego miesiąca” – komentuje Krzysztof Kamiński na antenie Comparic24.tv.

Kurs euro również w dół, EUR/PLN testuje 4,271 zł

Najniższa piątkowa cena za euro w godzinach porannych wynosiła 4,271 zł. Co prawda popołudniu waluta nieco odbija i ponownie zbliża się w okolice 4,28 zł, to poziom nadal stanowi ważną strefę oporu.

– Ostatnie 24 godziny na rynku FX nie cechowały się większymi emocjami. Rynek pozostaje relatywnie sceptyczny co do retoryki D. Trumpa odnośnie postępów w rozmowach z Chinami. Powodem jest m.in. to iż Pekin wykazuje dystans do perspektyw podpisania „phase one” bez ustępstw ze strony USA. W konsekwencji widać pewną słabość dolara na rynku, przy jednoczesnym podtrzymaniu lekkiej awersji do ryzyka. Złoty pozostaje jednak relatywnie mocny, gdzie kurs EUR/PLN zbliża łsię do 4,27 PLN. Podobne nastroje widoczne są na całym koszyku CEE, gdzie miesięczna zmiana na linii PLN/CEE nie przekracza 0,7% – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here