Znak dolara na tle zachodzącego słońcaWtorkowa sesja przyniosła osłabienie polskiego złotego do głównych konkurentów na rynku Forex. W środę, 24 kwietnia 2019 r., kursy walut nie wykazują jednak większej zmienności – euro traci, dolar oddaje zyski na wysokości 3,83 zł, funt generuje sygnał sprzedażowy, a frank notuje jeden z najgorszych miesięcy od dłuższego czasu.

Finax

Kurs euro testował 4,29 zł, w środę jednak traci

W trakcie wtorkowej sesji notowania EUR/PLN chwilowo testowały poziom 4,29 zł, najwyższy od ponad dwóch tygodniu. W środę kurs euro jednak osuwa się i odrzuca próbę wczorajszego wybicia. W związku z tym na notowaniach europejskiej waluty nadal utrzymywać powinna się presja spadkowa wycelowana w minima kwietniowe na 4,27 zł.

kurs euro EURPLN 24 kwietnia 2019
Kurs euro do złotego na interwale dziennym

USD/PLN również wzrastał, kurs dolara powyżej 3,83 zł

Wtorkowy wieczór z pewnością nie należał do najbardziej udanych dla złotówki. Kurs dolara wybijał strefę oporu na 3,8141 i podchodził do poziomu 3,83 zł. Co prawda dzień zamykał się zdecydowanie niżej, jednak USD/PLN w środę kontynuuje aprecjację i jest wyceniany powyżej 3,82 zł. W kwietniu wartość dolara zwiększyła się już o około 6 groszy.

kurs dolara 24 kwietnia 2019
Kurs dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs funta z sygnałem sprzedażowym? GBP/PLN rysuje podażową świecę doji

Istotny opór pokonywać próbował również kurs funta, testujący poziom 4,96 zł. Ostatecznie sesja wtorkowa zamykała się jednak w okolicach otwarcia, a cena utrzymała się pod 4,9475. Na wykresie GBP/PLN pojawia się podażowa świecy doji, sugerująca odrzucenie wyższych cen i możliwość ruchów podażowych w kierunku niższych poziomów. Krótkoterminowy cel to między innymi 4,90 zł wspierany przez 200 EMA.

kurs franka CHFPLN 24 kwietnia 2019
Kurs funta do złotego na interwale dziennym

CHF/PLN najniżej od stycznia. Kurs franka testuje dolne ograniczenie konsolidacji

W momencie gdy we wtorek większość głównych walut zyskiwała do złotego, kurs franka pogłębiał swoje minima, będąc najsłabszą walutą bieżącego miesiąca. CHF/PLN schodził do poziomów obserwowanych ostatni raz w styczniu testując dolne ograniczenie wielomiesięcznej konsolidacji. Wsparcie zostało co prawda odrzucone i środa rozpoczyna się od marginalnych wzrostów, jednak franka musiałby wzrosnąć powyżej minimów marcowych na 3,7750, aby odwrócić obecną presję podażową.

kurs funta GBPPLN 24 kwietnia 2019
Kurs franka do złotego na interwale dziennym


Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here