Naga MarketsDolar znowu odbija. Sytuacja techniczna oraz kurs EUR/USD i AUD/USDKiedy jest dobrze, to pewne słabości są ukrywane. Ale jak przychodzi szok, nazwijmy go takim stress- testem, to nagle okazuje się, że mamy szereg problemów. Jedne nie dziwią (jak chociażby strukturalna słabość finansów publicznych wybranych krajów), ale inne mogą być zaskoczeniem. Wczorajszy artykuł Financial Timesa na temat feralnych produktów CLO może być wierzchołkiem góry lodowej, jeżeli wątek zostanie pociągnięty przez rynki.


Kurs dolara i efekt kuli śniegowej

W ostatnich komentarzach zwracałem uwagę, że kwiecień może być miesiącem szacowania strat związanych z COVID-19 i wnioski wypływające z tych obliczeń mogą tylko podbijać niekorzystny sentyment na rynkach. Jak to ma się do walut? Dolar zdaje się, że już obrał kierunek…

EUR/USD – kontynuacja przeceny

Wczoraj notowania EURUSD na chwilę powróciły ponad ważną strefę 1,0980-1,1000, co było techniczną pułapką. Środa, która jest jednocześnie początkiem nowego miesiąca przynosi próbę łamania wczorajszego dołka przy 1,0925, co tylko potwierdza, jaki jest średnioterminowy kierunek. Negatywne nastroje na rynkach będą podbijać notowania dolara w wielu relacjach. Jednocześnie potwierdzone wybicie wspomnianych 1,0980-1,1000 sprawia, że można postawić tezę, że w kolejnych dniach dojdzie do przetestowania okolic 1,0777,które bazują na minimum z 20 lutego b.r.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kurs dolara australijskiego: AUD/USD ma miejsce na spadki?

Odbicie AUDUSD w poprzednim tygodniu było znaczące, co dobrze pokazuje wykres poniżej – biała świeca przykryła czarną. Ale czy jest to mocny argument za kontynuacją wzrostów? Dzisiaj AUD, podobnie jak NZD jest w gronie najsłabszych walut. Technicznie po mocnym rozchwianiu – silny spadek i wyraźne odbicie, rynek będzie szukał nowego poziomu równowagi. Rejon 0,6220 można wskazać jako opór, natomiast wsparciem mogą być okolice połowy białej świecy z ubiegłego tygodnia przy 0,5920.

Wykres tygodniowy AUDUSD
Wykres tygodniowy AUDUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here