Naga Markets


Powrót inwestorów po Świętach na rynki skutkuje mocniejszym dolarem, chociaż w ostatnich godzinach rynek nie dostał nowych informacji. Niewykluczone, że próbuje się „rozegrać” zaplanowaną na piątek publikację danych nt. dynamiki PKB za I kwartał w USA, które mogą być dobre. Najbardziej „omijana” jest dzisiaj Europa – tracą waluty skandynawskie (w tym NOK mimo drożejącej ropy), ale i też CHF, czy waluty naszego regionu. Słabo radzą sobie też tzw. Antypody, czyli AUD i NZD. W pierwszym przypadku może mieć to związek z planowaną na noc publikacją danych nt. kwartalnej inflacji CPI w Australii.

Poprawił się układ techniczny na koszyku dolara FUSD, który naruszył maksimum z zeszłego tygodnia. Przed nami atak na opór z przełomu lutego i marca przy 97,65 pkt. Uwagę zwracają ustawieniach tygodniowych RSI 9 i MACD.

Wykres tygodniowy FUSD

Ciekawie prezentuje się sytuacja na dziennym wykresie USDNOK, gdzie ślizgamy się po linii trendu wzrostowego, a ciekawe sygnały są generowane też przez wskaźniki, np. RSI 9.

Wykres dzienny USDNOK

Warto też spojrzeć na AUDUSD, który jednak uległ linii trendu spadkowego – tzw. pacyfikacja nastąpiła w zeszłym tygodniu, a teraz widzimy jej kontynuację. Psuje się układ na tygodniowym wskaźniku RSI9. W efekcie nie można wykluczyć, że będziemy się wracać do wsparć przy 0,70 i spróbujemy je naruszyć.

Wykres tygodniowy AUDUSD


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForex: Wyłudzili od inwestorów $75 milionów
Następny artykułAmazon w tarapatach? Jeff Bezos ostrzega w liście do akcjonariuszy
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here