Naga MarketsDolar znów dominuje, juan pozostaje stabilnyHuśtawka nastrojów trwa nadal. Wczorajsze odbicie na Wall Street było wyraźne, ale pod koniec handlu połowa z tego ruchu została wymazana. Dzieła dopełniły pesymistyczne nastroje inwestorów azjatyckich i w efekcie S&P500 dzisiaj rano był tam gdzie wczoraj o tej porze. Uwagę zwracają doniesienia o problemach z płynnością w Chinach – stawki stopy overnight repo są najwyższe od 6 lat mimo, że Ludowy Bank Chin wstrzyknął w system ponad 100 mld CNY.  Te turbulencje dotykają bardziej giełdę w Szanghaju, gdyż juan pozostaje stabilny.

Dolar minimalnie się umacnia, media trąbią o “armii Reddita”

W amerykańskich mediach w nagłówkach dominuje nadal sprawa “armii Reddita”. Szum, jaki się wytworzył, oraz podejmowane działania (temat trafił nawet do Senatu, a zajmuje się nim już organ nadzorczy, czyli SEC), pozwala sądzić, że wątek będzie pomału wyciszany i rynki powrócą do starych schematów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z informacji makro wczoraj po południu zwracałem uwagę na zaskakująco wysoką inflację HICP w styczniu w Niemczech, co może mieć średnioterminowy wpływ na notowania euro. Dzisiaj rano uwagę powinny przykuć informacje związane z możliwymi zmianami w polityce Banku Japonii. W dokumencie prezentującym opinie po styczniowym posiedzeniu tego gremium znalazły się zalecenia, co do rozważenia zmian w polityce kontroli krzywej rentowności pozwalające na większą tolerancję dla wahań rentowności 10-letnich obligacji rządowych, a także zmian w nabywaniu ETF-ów w ramach programu skupu aktywów. Efekt? Jen jest dzisiaj najsłabszą walutą w gronie G-10 tracąc ponad 0,3 proc. wobec dolara.

Amerykańska waluta znów dzisiaj dominuje, choć zmiany nie są wielkie. W statystykach jest coraz więcej przypadkowości będącej wypadkową huśtawki na rynkach w ostatnich dniach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin kurs akcji | pgnig gielda | akcje biomedlub | dow j | prognoza kursu dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here