Naga Markets

Indeksy na Wall Street wyraźnie wczoraj zaskoczyły – na indeksie S&P500 mamy złamane okolice oporu przy 4000 pkt. – ale ten optymizm nie udzielił się zbytnio innym klasom aktywów. Ostrożność pojawiła się na rynku surowców (w sumie Chińczycy świętują teraz swój nowy rok, a ile można grać pod ten sam motyw w postaci otwarcia się tamtejszej gospodarki po pandemii), a także na walutach. EURUSD ostatecznie nie podniósł się w górę po tym jak wymazany został cały wzrost ponad poziom 1,09. Słowa Ignazio Visco z ECB uświadomiły inwestorom, że nie tylko “jastrzębie” są słyszalne. Zresztą na FX rynek już zaczyna się ustawiać pod przyszły super-tydzień banków centralnych (FED, ECB i BOE). Tym samym być może Wall Street w tym momencie gra solo pod lepsze wyniki spółek za IV kwartał, a wysyp odczytów mamy właśnie w najbliższych dniach. Czy dla FX nie ma to większego znaczenia? Zobaczymy.

  • Wczoraj indeksy na Wall Street wykonały ruch wyprzedzający pod wyniki spółek, które za chwilę zaczną masowo spływać.
  • Dolar nie poszedł już wyraźniej w dół, a rentowności amerykańskich obligacji nieco wzrosły. Jakie wnioski można na tej bazie postawić?
  • Po południu euro bardziej reagowało na komentarz Ignazio Visco, niż Christine Lagarde. Czy rynki powinny znów zerkać na Włochy?

Dzisiaj dolar daje mieszane wskazania. W przestrzeni G-10 widać lekkie umocnienie wobec jena, korony szwedzkiej, funta, franka, czy dolara nowozelandzkiego, a słabość widoczna jest na dolarze australijskim. Na szerszym rynku gorzej nieco gorzej zachowują się waluty emerging markets.

W kalendarzu mamy głównie szacunkowe odczyty indeksów PMI za styczeń. Te dla strefy euro wypadły mieszanie, chociaż można dostrzec pewne “jaskółki” ożywienia w gospodarce. Po południu poznamy jeszcze odczyty PMI dla USA (15:45), a wcześniej, bo już o godz. 10:30 dane dla Wielkiej Brytanii.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

AVA Trade

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułVitalik Buterin wpadł na pomysł stworzenia Ethereum 9 lat temu
Następny artykułNotowania ropy w górę. Indie zwiększają import z Rosji
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here