Naga Markets

Wygląda na to, że wśród przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego nie ma jednomyślności, co do scenariusza działań dla APP. Najsilniejsze w zestawieniach są korony skandynawskie. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Najsilniejsze w zestawieniach są korony skandynawskie. Na kolejnym miejscu mamy dolara australijskiego, który zyskuje trzeci dzień z rzędu, ale i też euro
  • Dzisiaj w kalendarzu poza ważnymi informacjami z RPP, mamy też posiedzenie Banku Kanady
  • Wygląda na to, że wśród przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego nie ma jednomyślności, co do scenariusza działań dla APPKurs euro i dolara (EUR/USD) – koniec spadków?

W środę dolar traci na szerokim rynku, co ma związek z poprawą nastrojów na świecie po uspokajających doniesieniach dotyczących wariantu Omikron – łagodniejszy przebieg, małe ryzyko wzrostu hospitalizacji. W efekcie Wall Street zaliczyła wczoraj solidne odbicie, a dobry sentyment utrzymał się też w Azji (niezależnie od utrzymującej się nerwowości wokół chińskich spółek deweloperskich).

Trzeba jednak zaznaczyć, że wprawdzie w środę dolar solidarnie słabnie, to jednak jego zmiany nie są szczególnie duże. Najsilniejsze w zestawieniach są korony skandynawskie, ale zmiana dla USDNOK nie przekracza 0,4 proc. Na kolejnym miejscu mamy dolara australijskiego, który zyskuje trzeci dzień z rzędu, ale i też euro (wspólną walutę wsparły komentarze ze strony EBC, które dają jednak cień nadziei na dyskusję, co do nowego programu skupu aktywów, który ma zastąpić PEPP w kwietniu) – powiedział analityk BOŚ.

Dzisiaj w kalendarzu poza ważnymi informacjami z RPP, mamy też posiedzenie Banku Kanady. Nie oczekuje się zmian w poziomie stóp procentowych, ale rynki będą uważnie śledzić komunikat, który pozwoli ocenić szanse na normalizację polityki w 2022 r. Notowania dolara kanadyjskiego pozostają stabilne w oczekiwaniu na informacje, które poznamy po godz. 16:00.

Wygląda na to, że wśród przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego nie ma jednomyślności, co do scenariusza działań dla APP Wygląda na to, że wśród przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego nie ma jednomyślności, co do scenariusza działań dla APP, czyli dotychczasowego programu skupu aktywów, który ma być rozszerzony na wiosnę, po tym jak wygaśnie dominujący obecnie PEPP (czyli skup zainicjowany podczas pandemii) – dodał.

O ile wcześniej mieliśmy głosy, że skala APP powinna być zwiększona o tyle, aby w pełni rekompensować zakończenie PEPP, to pojawiły się też opinie, że decydenci nie powinni “zapowiadać” tego rynkom, a wręcz skala zakupów APP powinna być “elastyczna” w zależności od sytuacji. To pokazuje, że w łonie ECB może w tej kwestii mieć miejsce szeroka dyskusja i wcale nie jest powiedziane, że wygrają “ultra-gołębie” rozwiązania.

Zwłaszcza, że przecież Omikron (mimo wysokiej zaraźliwości) ma nie być szczególnie groźny dla gospodarek. Tym samym ECB brnąc nadmiernie w luźną politykę może popełnić taktyczny błąd – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | euro korona islandzka | pkp cargo akcje rekomendacje | stalprodukt akcje opinie | jsw opinie | tauron gpw | akcje lotos |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here