Naga Markets

Dolar zatrzymuje wzrost po słabych danych z USARynki europejskie spadały wczoraj trzeci dzień z rzędu, choć straty były skromniejsze niż w poniedziałek. W sytuacji, gdy europejskie ceny gazu utrzymują się na rekordowym poziomie, narastają obawy inwestorów, że połączenie podwyżek stóp procentowych przez banki centralne i wyższych cen energii doprowadzi światową gospodarkę do długiej recesji.

Dolar zatrzymuje wzrost po słabych danych z USA

Wczoraj widzieliśmy kolejne dowody na to, że wysokie ceny energii, zakłócenia w łańcuchu dostaw i ryzyko wzrostu stóp procentowych wyrządzają szkody nastrojom gospodarczym w Europie, a także w USA. Ostatni wstępny odczyt PMI dla przemysłu pokazał, że nadchodzi recesja w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Po drugiej stronie Atlantyku, choć sytuacja jest uważana za lepszą, coraz łatwiej zauważyć pogarszające się warunki gospodarcze.Sprzedaż nowych domów gwałtownie spadła w lipcu o 12,1% do 6 letniego minimum, po tym, jak aktywność w sektorze usług spadła do 2 letniego minimum.  Rynki europejskie zamykają się niżej, a rynki amerykańskie mają trudności ze wzrostami i notują spadki trzeci dzień z rzędu. Rynki w Azji również są pod presją, gdyż wprowadzono kolejne blokady w Chinach, tym razem w mieście na obrzeżach Pekinu. Jest mało prawdopodobne, abyśmy do końca roku zobaczyli ożywienie w Chinach. W związku z tym dzisiejsze otwarcie Europy zapowiada się negatywnie.

Ceny ropy naftowej zakończyły dzień na bardzo wysokim poziomie, pomimo obaw o słaby popyt. Było to spowodowane komentarzami ministra ds. ropy Arabii Saudyjskiej, który powiedział, że kraj rozważa ograniczenie produkcji z powodu obaw o spadek cen. Nawet w obecnej sytuacji gospodarczej obawy o ceny wydają się nieco przesadzone, biorąc pod uwagę niski poziom zapasów, co sprawia, że te komentarze są nieco zagadkowe. Istnieje tło możliwego porozumienia nuklearnego z Iranem, ale to oddzielny temat. Dolar amerykański również spadł z powodu realizacji zysków po tym, jak przez trzy dni z rzędu silnie zyskiwał na wartości, osiągając nowy 20-letni szczyt w stosunku do euro.

Dzisiejszy dzień zapowiada się spokojnie, jeśli chodzi o dane gospodarcze. Zobaczymy tylko zamówienia na dobra trwałe w USA i raport o ilości domów czekających na sprzedaż, kiedy czekamy na początek jutrzejszego sympozjum w Jackson Hole.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

US NDAQ 100  –  na kontraktach CFD na indeks  S&P 500 w nieznacznej przewadze znajdują się pozycje krótkie, stanowiące 52% wartości wszystkich utrzymywanych na tym rynku pozycji. Posiada je 54% klientów aktywnych na tym instrumencie.

CMC USD Index – klienci CMC Markets wierzą w dolara. Na indeksie USD, reprezentującym siłę dolara względem ośmiu głównych walut (EUR, JPY, GBP, AUD, CAD, CHF, CNH i SGD) przeważają pozycje długie – posiada je 53% klientów aktywnych na tym rynku i stanowią one 77% wartości wszystkich pozycji utrzymywanych na tym instrumencie.

Ropa Brent – wg większości klientów CMC Markets ropa może powracać do wzrostów – wartość pozycji długich na kontraktach CFD na ropę Brent wzrosła dziś aż o 11 punktów procentowych i stanowi obecnie 54% wartości wszystkich pozycji utrzymywanych na tym instrumencie. Pozycje takie posiada 59% klientów.

XTB

Autor: Michael Hewson (główny analityk rynku w CMC Markets)

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here