Naga MarketsDolar zatrzymał się na minimach. Sytuacja techniczna euro (EUR/USD) i funta (GBP/USD)Obserwowany wczoraj po południu powrót do słabszego dolara, ostatecznie nie okazał się być udany. Wtorkowy ranek przynosi kontynuację tendencji zapoczątkowanej wieczorem, chociaż zmiany są symboliczne. Dolar zyskuje na szerokim rynku, ale najsłabsza w zestawieniach G-10 korona szwedzka traci 0,34 proc. Drugi jest funt z wynikiem 0,26 proc.

Wczoraj notowania GBPUSD zdołały powrócić do 1,34 po informacjach, że premier Johnson odbył jednak kolejną rozmowę z szefową Komisji Europejskiej, ale dzisiaj powraca do spadków. Według doniesień sprawy negocjacyjne wciąż nie posuwają się do przodu, a szczyt UE już w czwartek. Niemniej w najbliższych dniach Johnson i von der Leyen mają jeszcze spotkać się osobiście w Brukseli.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki akcji radzą sobie mieszanie. Uwagę zwracają doniesienia, że Kongres ma dzisiaj głosować uchwałę o przedłużeniu terminu przyjęcia pakietu fiskalnego o tydzień do 18 grudnia (inicjatywa Demokratów w Izbie Reprezentantów), chociaż informacje płynące z Senatu wskazują na to, że o kompromis z Republikanami może nie być łatwo.

Kurs euro (EUR/USD) – korekta się rozbudowuje…

Poniedziałek pokazał,  że przy obecnej sytuacji rynkowej może być trudno o kontynuację zwyżek EURUSD z zeszłego tygodnia. Popołudniowa próba podbicia w stronę 1,2170, została wieczorem zanegowana i powróciliśmy w okolice 1,2110. Dzisiaj rano rynek próbuje odbijać, ale układ dziennych wskaźników oraz kluczowe punkty kalendarza w tym tygodniu – posiedzenie EBC i szczyt UE w czwartek, sprawiają, że można spodziewać się dalszego rozwinięcia się korekty EURUSD. Mocne wsparcie to okolice 1,2009 (dawny szczyt z 1 września).

Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) – mocny opór przy 1,3396

Ten rejon wyznaczają na wykresie GBPUSD szczyty z 23 i 26 listopada b.r. Wczoraj wieczorem ten opór dobrze się sprawdził – jego naruszenie (do 1,3404) było krótkie. Niemniej sam fakt, że rynek zdołał się podnieść 180 pipsów od dziennego dołka, chociaż wcześniej zaliczył ponad 300 pipsowy spadek od piątkowych szczytów, pokazuje, że strona popytowa nie składa broni.

Mix informacyjny zapowiada duży rollercoaster w najbliższych dniach. Pozytywnie odbierane są doniesienia, że strony chcą rozmawiać, mimo dzielących ich cały czas ogromnych różnic. Większa przecena funta może być ograniczana przez potencjalne oczekiwania, co do wyniku rozmów premiera Wielkiej Brytanii i szefowej Komisji Europejskiej przy okazji zbliżającego się szczytu UE.

Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie kluczowy pozostaje rejon wokół 1,34. Dopiero jego wyraźne wybicie może sugerować, że popyt znów przejmuje kontrolę i możemy spodziewać się ruchu ponad dawny szczyt przy 1,3481. Dzienne wskaźniki zdają się jednak przestrzegać nas przed możliwą reakcją rynku na informacje o fiasku rozmów UK-EU.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here