Naga MarketsUSD

Wyraźne osłabienie dolara amerykańskiego, to najważniejszy czynnik wpływający na trendy głównych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Patrząc na indeksy reprezentujące siłę amerykańskiej waluty można zakładać, że zakończyła się korekta wzrostowa osłabienia USD oglądanego od połowy sierpnia. To z kolei sugerowałoby kontynuację osłabiania dolara w perspektywie najbliższych kilku, kilkunastu sesji.

Na prezentowanym wyżej indeksie cenowym dolara, potwierdzeniem rozpoczęcia nowej fali w dół byłoby pokonanie okolic 70.95, gdzie znajdują się dość istotne wsparcia tworzone przez wewnętrzną linię kanału. W przypadku takiego wybicia, zgodnie z kanonami klasycznej analizy technicznej, można byłoby oczekiwać ruchu w kierunku kolejnej strefy wsparć. Geneza została pokazana na powyższym wykresie.

EUR/USD

Jeśli chodzi o główne pary, to na rynku EUR/USD oglądaliśmy wyraźny ruch w górę, dzięki któremu przełamane zostały pierwsze opory wskazywane przeze mnie w ostatnich raportach.

Tym samym otrzymaliśmy wstępne sygnały zakończenia ruchu korekcyjnego (spadkowego), który trwał od 28 sierpnia br.. Tak jak pisałem wczoraj dla mnie potwierdzeniem takiego wariantu byłby test, a najlepiej pokonanie kolejnych oporów znajdujących się na 1.1670. Geneza tego oporu została pokazana na powyższym wykresie. Co byłoby sygnałem negującym rozwój scenariusza wzrostowego już z obecnych poziomów cenowych ? Dla mnie wyraźny spadek poniżej 1.1595, gdzie znajdują się wsparcia tworzone przez wewnętrzną linię lokalnego kanału spadkowego. W takim przypadku mogłoby nawet nastąpić testowanie strefy wsparć, która rozpoczyna się na 1.1515. Jej geneza została pokazana wyżej.

USD/CAD

Inwestorów mających odmienny pogląd na temat dolara amerykańskiego i np. oczekujących jego dalszego umacniania może zainteresować para USD/CAD, której kurs po wybiciu ze sporego kanału spadkowego buduje konsolidację.

Jak wynika z mojego doświadczenia, konsolidacja, która nie ma znamion formacji odwrócenia budująca się po dynamicznym ruchu zapowiada jego kontynuację czyli w naszym przypadku dalsze umacnianie USD względem CAD. Technicznym sygnałem do rozwoju takiej sytuacji byłoby pokonanie okolic 1.320. W takim przypadku ruch w kierunku 1.3280 mógłby być scenariuszem realizowanym na tej parze. Poziom obrony dla pro wzrostowej wymowy tej konsolidacji znajduje się na 1.3150.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here