Naga MarketsDolar zakończył tydzień wzrostowo, kurs USD korygował jednak w piątekObserwowane rano osłabienie dolara nabrało tempa po południu. Pretekstem stały się rozczarowujące dane z amerykańskiego rynku pracy opublikowane o godz. 14:30. Stopa bezrobocia wprawdzie spadła w styczniu do 6,3 proc. z 6,7 proc., ale było to bardziej wynikiem wypadnięcia ze statystyk osób, które nie decydują się na szukanie pracy.

Kurs dolara w dół w piątek. EUR/USD powraca nad 1,20

Stąd też dla rynku bardziej miarodajnym wskaźnikiem są teraz zmiany dotyczące nowych etatów. A tutaj wprawdzie styczeń przyniósł ich przyrost po słabym grudniu, ale był on niewielki (49 tys. etatów w sektorze pozarolniczym i zaledwie 6 tys. w prywatnym), co rozczarowało rynki, które postawiły sobie wyższą poprzeczkę po ostatnich lepszych danych ISM i ADP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po południu z grupy G-10 najbardziej zyskiwały korony skandynawskie, waluty Antypodów, ale i też EUR. W tym ostatnim przypadku powróciliśmy wyraźnie ponad wybity wczoraj poziom 1,20. W rannym wpisie wspominałem, że szanse Mario Draghiego na sformowanie technokratycznego rządu we Włoszech nie są jeszcze zaprzepaszczone. Sam zainteresowany wspomniał dzisiaj po południu, że liczy na drugą rundę negocjacji politycznych, która rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia.

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie na dziennym układzie EURUSD mamy białą świecę, która przykryła wczorajszą czarną. Reakcja popytu w strefie wsparcia 1,1930-1,2010 okazała się być wyraźna, co daje sygnały do pozytywnego rozwoju wypadków w przyszłym tygodniu. Ponad poziom oporu przy 32 pkt, powrócił dzienny oscylator RSI9 przed którym będzie teraz test spadkowej linii trendu. Z racji niskiej płynności rynku w nocy z niedzieli na poniedziałek nie można wprawdzie wykluczyć scenariusza próby ponownego zejścia poniżej 1,20, ale może być ono chwilowe.

Wykres dzienny FNOTE10

Pretekstem do osłabienia dolara może okazać się zatrzymanie zwyżek rentowności amerykańskich obligacji. Powyższy wykres obrazuje ceny dla papierów 10-letnich (wykres ceny jest lustrzanym odbiciem rentowności), który może sugerować taki scenariusz w nadchodzących dniach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here