Naga MarketsDolar z odbiciem. Notowania EUR/USD, AUD/USD i GBP/USDPowrót do trybu risk-off szkodzi euro, a wspiera dolara. Rosną obawy, że tarcia amerykańsko-chińskie przełożą się na poważniejszy konflikt gospodarczy, co mogłoby podkopać ożywienie w europejskiej gospodarce, które na razie jest mizerne. W przyszłym tygodniu pojawią się też szczegóły dotyczące programu wsparcia przygotowywanego przez Komisję Europejską.

Kurs euro (EUR/USD) – scenariusz szerokiego kanału bocznego?

Niewykluczone, że pojawią się głosy, iż pomoc może być niewystarczająca (nadmierna biurokracja, czas oczekiwania, wartość wsparcia). A stąd już łatwo o nawrót obaw o Włochy, które w najbliższych miesiącach będą słabym ogniwem strefy euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie na EURUSD widać, że jesteśmy w szerokim kanale bocznym 1,0770-1,0800 z dołu i 1,0970-1,1000 z góry. Najbliższe dni mogą przynieść ruch w stronę jego dolnego ograniczenia. Kluczowe może okazać się zachowanie oscylatora RSI9. Ewentualne naruszenie linii wzrostowej trendu byłoby sygnałem, że tym razem rejon 1,0777 zostanie wyraźnie wybity.

Wykres dzienny EURUSD

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) – scenariusz potrójnego szczytu nadal aktualny?

Mimo naruszenia okolic oporu przy 0,6568 (szczyt w środę wypadł przy 0,6614), to jeszcze wczoraj powróciliśmy poniżej poziomu 0,6568, a dzisiaj ruch w dół był kontynuowany. Szkodzą tarcia amerykańsko-chińskie, ale i też decyzja Fitch’a o obniżeniu perspektywy ratingu do negatywnej ze stabilnej, ale ważniejsze mogą okazać się problemy w relacjach Australia-Chiny. Innymi słowy, o argumenty za spadkiem AUDUSD jest łatwiej, niż o wzrosty.

Wykres dzienny AUDUSD

Kurs funta (GBP/USD) – jednak dalej z trendem

Wczoraj przez chwilę pojawiły się wątpliwości, co do kontynuacji trendu spadkowego na GBPUSD, ale zachowanie się rynku po południu i dzisiaj rano, raczej je rozwiało. Nadal respektowana jest spadkowa linia trendu, a tryb risk-off na globalnych rynkach wpisuje się w scenariusz kontynuacji spadków na GBPUSD. Niemniej przyszły tydzień przyniesie ważny test dołków sprzed kilku dni przy 1,2073.

Wykres dzienny GBPUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here