Naga MarketsDolar z nawisem krótkich pozycji, FED ze słabymi danymi z rynku pracyWczoraj prezes Powell dał do zrozumienia, że do dyskusji na temat normalizacji polityki monetarnej jest jeszcze daleko. FED dodatkowo może pokazać dowody w postaci słabych danych z rynku pracy, oraz niższej od spodziewanej inflacji. To nieco wytrąca argumenty tym, którzy uważają, że decydenci z Rezerwy Federalnej są w błędzie i zostaną szybciej, niż im się wydaje postawieni pod ścianą – rentowności długoterminowych obligacji rządowych poszły w dół. Nie przełożyło się to jednak na jakieś wyraźniejsze osłabienie dolara.

Dolar się osłabia, AUD/USD w drodze na styczniowy szczyt?

W czym jest rzecz? Czy na rynku długu mamy odreagowanie po nadmiernie spekulacyjnych ruchach z ostatnich tygodni, a na rynku FX brakuje krótkoterminowego katalizatora uruchamiającego większy apetyt na ryzyko? Nie można tego zupełnie wykluczyć. Indeksy na Wall Street są po sporych zwyżkach, co zwiększa ryzyko ewentualnej korekty. Pierwszy kontakt telefoniczny prezydentów USA i Chin zapowiada raczej szorstkie relacje pomiędzy krajami. Wreszcie, to o czym czasami nie pamiętamy – nawis krótkich pozycji w USD jest ogromny i nawet powolny proces ich domykania może prowadzić do tego, że dolar będzie reagował w nieco inny sposób, niż byśmy się tego spodziewali. Czy sugeruję tu, że dolar nie będzie się dalej osłabiał. Nie, raczej chcę zwrócić uwagę, że dynamika tego ruchu może być mniej znacząca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na początku tygodnia AUDUSD wybił się górą z rysowanego w styczniu kanału spadkowego. Pomógł w tym słabszy dolar, ale i też widoczne wcześniej lepsze nastawienie wokół ryzykownych aktywów. W ostatnich dniach dostaliśmy nieco lepsze lokalne dane dotyczące nastrojów w biznesie, oraz wśród konsumentów. Niemniej w poprzednim tygodniu na rynek napłynęły sygnały z RBA, że stopy procentowe nie ulegną zmianie przez najbliższe 3 lata, co może zmniejszać presję na dalsze wzrosty AUD.

Wykres dzienny AUDUSD

Technicznie w krótkim okresie sytuacja jest jednak dobra. Po wybiciu z kanału, wczoraj mieliśmy klasyczny ruch powrotny, a dzisiejsza biała świeca zdaje się zapowiadać kontynuację wzrostów. Trzeba jednak zaznaczyć, że dalsze zwyżki AUDUSD będą raczej zasługą słabości USD na głównych układach.

EUR/USD – wzrosty niezagrożone?

Na rynkach utrzymuje się osłabiająca dolara narracja, a wspólna waluta ma szanse kontynuować odbicie w kontekście spodziewanych pozytywnych informacji z Włoch, oraz oczekiwań co do przyspieszenia gospodarki w wakacje (dzisiaj mogą to potwierdzić publikowane o godz.11:00 prognozy gospodarcze Komisji Europejskiej).

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie o wiele ważniejszym poziomem oporu od 1,2135 są okolice 1,2176. Uwagę zwraca wyraźne nachylenie w górę krótkoterminowej linii trendu. Bazujące na niej wsparcie to okolice 1,2095.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p notowania | pgnig giełda | akcje spółek giełdowych | euro kurs online | camparic |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here