W tygodniu kończącym się 12 kwietnia 2019 roku, kursy walut Forex traciły do polskiego złotego. Największym przegranym okazał się dolar, którego notowania do PLN osunęły się o ponad 0,5%.


Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na poziomach z lutego

Notowania euro do złotego osuwały się od początku minionego tygodnia. Spośród pięciu sesji, tylko jedna była wzrostowa. Aprecjacja euro podczas przerwy od spadków okazała się nieznaczna, cena bowiem utrzymała się w zakresie notowań z dnia poprzedniego.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w piątek kurs kontynuował spadki po krótkiej przerwie, a sprzedającym udało się wyznaczyć nowy dołek na poziomach widzianych ostatnio na początku lutego. Zamknięcie tygodnia nastąpiło jednak ponad poziomem 4,2777, a zatem wsparcie to może wciąż obowiązywać na początku tygodnia.

Skuteczne pokonanie wsparcie przy 4,2777 otwierałoby drogę do realizacji 100-procentowej ekspansji ostatniego ruchu spadkowego przy 4,2688. Kolejnym celem mógłby być tegoroczny dołek na 4,2587.

EUR/PLN – wykres dzienny – 14 kwietnia 2019

Dolar do złotego (USD/PLN) z 0,5% stratą

Kurs dolara do polskiej złotówki na zamknięciach sesji osunął się w ubiegłym tygodniu pod zniesienie 38,2% przy 3,8040. Przełamanie tego poziomu otwierało drogę do kolejnego wsparcia, które znajduje się na zniesieniu 61,8% (poziom 3,7794).

Jak widać na wykresie dziennym USD/PLN poniżej, wsparcie przy 3,7794 zostało przetestowane pozytywnie, tydzień bowiem zakończył się ponad nim. Oznacza to, że w nadchodzącym tygodniu wciąż istnieje szansa na zakończenie korekty ostatniego impulsu wzrostowego. Gdyby jednak zamknięcie na wykresie dziennym kwestionowało wsparcie, cena może dalej kierować się do poziomu 3,74 zł.

USD/PLN – wykres dzienny – 14 kwietnia 2019

Frank do złotego (CHF/PLN) znosi impuls wzrostowy

Kurs CHF/PLN tracił podobnie jak pozostałe omawiane dziś walory. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania franka do złotego znalazły się w ciekawej strefie wsparcia, gdzie zniesienie 61,8% całego ruchu wzrostowego z tego tygodnia zbiega się z dołkiem z marca przy 3,7740.

Skuteczne odbicie dawałoby szansę na korektę do okolic 3 złotych 81 groszy lub do dynamicznego oporu stanowionego przez kanał średnich EMA 10/20.

CHF/PLN – wykres dzienny – 14 kwietnia 2019

Funt do złotego (GBP/PLN) wybija dołem z inside bara

Na parze walutowej GBP/PLN, akcja cenowa przez dwa dni poruszała się w zakresie sesji z 9 kwietnia, co doprowadziło do utworzenia formacji inside bar. Dodatkowo, wzorzec ten wypadał w okolicach 100-procentowej ekspansji ostatniego ruchu spadkowego.

Umocnienie złotówki (PLN) do funta w piątek doprowadziło do wybicia dołem ze wspomnianej formacji. Tym samym aktywowane zostały kolejne cele spadkowe w strefie, gdzie dołek z marca przy 4,9110 zbiega się z ekspansją 161,8% wspomnianego wyżej ruchu.

GBP/PLN – wykres dzienny – 14 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here