Naga MarketsKurs dolara spadnie o 20% w przyszłym roku, uważa CitigroupKurs dolara świetnie radził sobie na początku pandemicznego kryzysu wu. Po tym wzroście nie ma już jednak śladu, a indeks dolara (DXY) znalazł notuje dziś poziomy najniższe od kwietnia 2018 roku. Prognozy zakładają przy tym, że lepiej nie będzie i spadek wartości USD ma być kontynuowany w 2021 roku.

  • Dolar z silnie zyskującej waluty stał się jedną z najsłabszy z grupy G10 
  • Sentyment risk-on nie sprzyja dolarowi

Dolar spada i to prawdopodobnie nie koniec przeceny

Indeks dolara (DXY) od marcowego szczytu traci ponad 11 proc. Odbicie gospodarcze Chin i zakłady na pomyślne wprowadzenie szczepionek sprawiają, że kluczowego znaczenie nabierają waluty od dolara australijskiego po euro i dolara kanadyjskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Dolar znalazł się pod presją, ponieważ sentyment do ryzyka utrzymuje się na wysokim poziomie – rozpoczął się pod koniec wyborów w USA, a następnie został wzmocniony wiadomościami o szczepionkach. Słabość musi dalej działać. – powiedział Alvin T. Tan, szef Asia FX Strategy w RBC Capital Markets, w Hong Kongu.

Citigroup Inc. upatruje aż 20-procentowy spadek dolara w 2021 roku, gdy szczepionki staną się szeroko dostępne, podczas gdy Goldman Sachs Group Inc. opowiada się za shortami na USD wobec dolara australijskiego (AUD) i kanadyjskiego (CAD).

Indeks dolara (DXY) z nowym dołkiem

Notowania indeksu dolara w ubiegłym tygodniu osunęły się o 0,62%, co doprowadziło do skutecznego wybicia kluczowej strefy wsparcia przy 92,15. Dziś spadki są kontynuowane, a kurs osunął się pod dołek z września. Tym samym cena znalazła się na poziomach widzianych ostatnio w kwietniu 2018 roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Najbliższe kluczowe wsparcie znajdziemy teraz w okolicach poziomu 91,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here