Naga MarketsKurs dolara do euro 10 października EURUSDKurs dolara wyraźnie traci podczas czwartkowej sesji. Wszystko za sprawą dzisiejszych rozmów handlowych pomiędzy USA, a Chinami, już w nocy mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność (szczególnie na rynku akcyjnym) po kolejnych mieszanych doniesieniach co spotkania dwóch największych światowych gospodarek. Dziś amerykańska waluta wpada najgorzej od 3 tygodni. Co dalej z dolarem?


Dolar najsłabszy od 3 tygodni

Dolar radzi sobie dziś najgorzej wśród głównych walut. Wczoraj wieczorem poznaliśmy minutes FOMC z ostatniego posiedzenia, które ukazały pewne obawy niektórych członków co do tematu zmniejszenia płynności. Niemniej rynek patrzy teraz głównie w stronę negocjacji handlowych pomiędzy dwoma największymi światowymi gospodarkami. W nocy poznaliśmy wiele sprzecznych doniesień dotyczących rozmów pomiędzy Chinami i USA.

W trakcie sesji azjatyckiej zmienność, szczególnie na rynku akcyjnym, wyraźnie wzrosła.Pierwsze wzmianki mówiły o krótszej wizycie Chińczyków w Stanach Zjednoczonych, niemniej później okazało się, że delegacja pozostanie w USA do piątku. Jednak raczej nie należy się spodziewać żadnych spektakularnych postanowień wynikających z toczonych rozmów. Pomimo, że Chiny chcą częściowego porozumienia, to ostatnio Trump bardzo sceptycznie podchodził to takiego rozwiązania. Niemniej gdyby strony zdecydowały się na zawieszenie chociaż części z nałożonych ostatnio ceł, na pewno byłaby to pozytywna informacja dla rynku

Zobacz także: Wojna handlowa: Chiny otwarte na częściowe porozumienie, jeśli USA przestanie nakładać cła

kurs dolara do innych walut
Źródło: finviz.com

Jak widać na powyższym wykresie, dolar radzi sobie dziś naprawdę słabo. Amerykańska waluta najmocniej traci do euro, aż 0,42%. Z kolei dolar nowozelandzki, frank szwajcarski i dolar australijski zyskują do USD nieco poniżej 0,4%. Ruch na GBPUSD wynosi dziś +0,31%,,a w stosunku do jena japońskiego kurs USD znajduje się nieznacznie poniżej wczorajszego zamknięcia

Dolar w ujęciu do innych walut
Źródło: finviz.com

Zobacz także: Kurs funta GBP pod presją według Commerzbank

Sytuacja techniczna na kursie EURUSD

Kurs euro do dolara zdołał wybić górą strefę oporową przy 1,10 USD, aktualnie została więc otwarta droga nawet do 1,1070. W przypadku korekty, pokonana dziś bariera podażowa powinna stanowić kluczowe wsparcie. poziom jest dodatkowo potwierdzony lokalnym układem 1:1.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here