Naga Markets

Dolar wyhamował zwyżkę. Inwestorzy poznali dzisiaj dane makro z USAPrzedstawiona rano hipoteza, że dolar może wyhamować wzrosty, jeżeli sentyment na Wall Street się zmieni, zaczyna się sprawdzać. Indeksy w USA odreagowują, co zmniejsza awersję do ryzyka i skłania do pokrycia części pozycji grających z dominującym trendem w tym tygodniu (silny USD).

Dolar hamuje dzisiaj zwyżkę na szerokim rynku

W efekcie po południu dolar traci do połowy walut w zestawieniach, najlepiej zachowuje się brazylijski real, ale w G-10 czołówkę otwierają GBP (rynek w końcu dostrzegł, że można rozegrać scenariusz podwyżki stóp przez BOE w najbliższy czwartek?), oraz EUR (zakładany ruch powrotny do 1,1185?).Po południu pojawiły się dane makro z USA. W grudniu mniej rosły dochody Amerykanów (0,3 proc. m/m), a bardziej spadły wydatki (-0,6 proc. m/m) – co może sugerować pewną zachowawczość konsumentów w kontekście obaw, co do inflacji, oraz sytuacji pandemicznej (jak pamiętamy w grudniu mieliśmy też zaskoczenie słabą sprzedażą detaliczną). Indeks PCE Core wzrósł o 4,9 proc. r/r (szacowano 4,8 proc. r/r).

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

Dzisiaj napłynęły też dane nt. nastrojów konsumenckich za styczeń – te uległy dalszemu pogorszeniu (67,2 pkt. w styczniu). Dzisiejsze informacje nie wpływają na szacunki, co do skali ruchu FED na marcowym posiedzeniu. O wiele większy wpływ będą mieć indeksy ISM i dane rynku pracy za styczeń – to poznamy w przyszłym tygodniu. Mogą one zainicjować przesilenie na dolarze.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here