Naga Markets

Dolar wyeliminował inne "bezpieczne przystanie". Uważa kryptowalutowy eskpert Glen Goodman z eToroW ostatnim wywiadzie dla CoinDesk TV Glen Goodman, konsultant ds. kryptowalut z eToro stwierdził, że obecnie na świecie nie ma żadnej bezpiecznej przystani poza dolarem, a surowce i inne waluty są “głodzone” przez narastającą dominację zielonego. Stwierdził także, że obecne zachowanie Bitcoina i innych popularnych kryptowalut to oznaka dojrzałości tego rynku i dobra prognoza na przyszłość.

  • Bitcoin utrzymuje się w okolicach 20 tys. dol. pomimo pogorszenia się rynkowego sentymentu 
  • Glen Goodman uważa, że rynki czekają na przesilenie na dolarze, które może rozpocząć nową globalną hossę
  • Analityk przestrzega przed chwilowymi wahaniami cen, wskazując, że cały kapitał ulokowany jest obecnie w amerykańskim dolarze
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty, złoto, surowce nie mogą mierzyć się z dolarem

W świecie, w którym król nosi zielone szaty, a koszyk dolara bije nowe historyczne rekordy (dzisiejszy odczyt DXY na poziomie 114,8), nie ma mowy o możliwości konkurowania ze statusem bezpiecznej przystani ( z ang. Safe Haven) amerykańskiej waluty.

Światowy kapitał ucieka od jakiegokolwiek ryzyka, kierując się w stronę bezpieczeństwa jakie oferuje zadziwiająco dobrze prosperująca gospodarka USA i wciąż niepodważona ani przez Rosję, ani Chiny dominacja na lądzie i oceanie Stanów Zjednoczonych.

Ponadto strach przed globalną recesją napędza tryb risk-off na niemalże wszystkich aktywach, w tym surowcach. Słabnące euro oraz dalszy wzrost dolara (rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji przebiły poziom 4,0 proc.), uderzają w rynki metali, surowców, akcji, czy kryptowalut, a kolejne jastrzębie komentarze członków FED sugerują, że amerykańska waluta nie zamierza się zatrzymać.

Choć według Goodman Bitcoin może chwilowo się umacniać, to widzimy, że świetnie wpisuje się w panującą na światowych rynkach wyprzedaż.

– Bitcoin (BTC) może iść teraz w górę, ale to nie oznacza, że cyfrowa waluta ma różową przyszłość. Mamy sytuację, w której niemal cały kapitał świata idzie w dolary. Wszystkie inne rynki głodują – powiedział Goodman podczas wystąpienia w programie “First Mover” w CoinDesk TV.

– Nawet obligacje skarbowe Stanów Zjednoczonych – od dawna uważane przez inwestorów za najbezpieczniejsze z bezpiecznych przystani – “spadały i spadają, co samo w sobie stanowi poważne zagrożenie zarówno dla gospodarki amerykańskiej, jak i światowej – dodał.

Co do Bitcoina, zauważył, że jego cena oscyluje w pobliżu 20 tys. dol. pomimo braku “dobrych wiadomości”.

XTB
Notowania BTC/USD na dzień 28.09.2022 r. Źródło TradingView
Notowania BTC/USD na dzień 28.09.2022 r. Źródło TradingView

– Wyobraź sobie, jaką euforię może wywołać garść dobrych wiadomości. Jak zareaguje rynek na wiadomość o wstrzymaniu podwyżek stóp procentowych? Co to będzie oznaczać dla traderów na rynku akcji i kryptowalut? – mówił w programie Goodman.

Tym samym analityk sugeruje, że odwrócenie trendu wzrostowego na dolarze może nastąpić, gdy traderzy “zaczną realizować swoje zyski”, a to może w konsekwencji doprowadzić do pęknięcia bańki dolara.

– W tej chwili rynki szukają jakiegokolwiek powodu do wzrostu – podsumował.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEcho nie spodziewa się spadku marży w segmencie mieszkań na sprzedaż w 2023 r.
Następny artykułOferta ZUE wybrana jako najkorzystniejsza na utrzymanie torowisk w Krakowie
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here