Naga Markets

Inwestorzy ograniczają zakłady na dolarze amerykańskim (USD) przed środową decyzją Rezerwy Federalnej w związku z rosnącymi obawami, że jastrzębia polityka jest nadal nieuwzględniona w cenach. To sprawia, że dolarowe ​​niedźwiedzie mogą znów zmagać się z odpornym na spadki „greenbackiem”. Indeks DXY oscyluje w środę blisko czerwcowych maksimów przy poziomie 90,50.

Rezerwa Federalna wspiera dolara. Wall Street podzielona co do jego kierunku

Amerykańska waluta utrzymuje wysokie poziomy w czerwcu, a wskaźnik odwrócenia ryzyka – który mierzy równowagę między opcjami sprzedaży i kupna – wskazuje, że nastroje są najbardziej optymistyczne od kwietnia.

Gdyby przewodniczący Jerome Powell zaczął w środę debatować o powstrzymywaniu inflacji, główny międzynarodowy strateg Deutsche Banku, Alan Ruskin, zaleca inwestorom zajęcie długich pozycji na dolarze w stosunku do dolara kanadyjskiego i jena japońskiego.

Indeks dolara zwiększył zyski z zeszłego tygodnia, kiedy handlowcy zmniejszyli krótkie pozycje w odpowiedzi na spadek rentowności obligacji skarbowych. Obecnie rentowności są nieznacznie wyższe, ponieważ rynki skupiają się na wszelkich wskazówkach Fedu dotyczących ograniczania aktywów lub oczekiwań inflacyjnych.

Oczekuje, że Fed utrzyma swoje obecne ustawienia stóp bez zmian, ale z bardziej optymistycznymi perspektywami gospodarczymi i szybszymi prognozami podwyżek stóp procentowych. Istnieje również scenariusz, w którym decydenci ​​będą rozmawiać o procesie zmniejszania tempa zakupu aktywów.

fpmarkets

Kurs dolara (USD) utrzymuje się na lokalnych maksimach

Dolar miał swoje wzloty i upadki w 2021 r. i jest obecnie o 0,4% silniejszy niż na początku roku. Wall Street pozostaje podzielona co do jego kierunku, a wyraźny sygnał ze strony Fed może ponownie zburzyć pozycje spekulantów, którzy pozostają w większości niedźwiedzi, zgodnie z najnowszymi danymi Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarów.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara | pko notowania | najwięksi brokerzy forex | kurs rubla | Forint kurs | bitcoin prognoza | stalprodukt akcje |

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułMZ: Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19: 355 394, nowych zakażeń: 241
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) sprawdził wczoraj linię trendu wzrostowego przy 1,4050
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here