Naga MarketsInwestorzy ograniczają zakłady na dolarze amerykańskim (USD) przed środową decyzją Rezerwy Federalnej w związku z rosnącymi obawami, że jastrzębia polityka jest nadal nieuwzględniona w cenach. To sprawia, że dolarowe ​​niedźwiedzie mogą znów zmagać się z odpornym na spadki „greenbackiem”. Indeks DXY oscyluje w środę blisko czerwcowych maksimów przy poziomie 90,50.

Rezerwa Federalna wspiera dolara. Wall Street podzielona co do jego kierunku

Amerykańska waluta utrzymuje wysokie poziomy w czerwcu, a wskaźnik odwrócenia ryzyka – który mierzy równowagę między opcjami sprzedaży i kupna – wskazuje, że nastroje są najbardziej optymistyczne od kwietnia.Gdyby przewodniczący Jerome Powell zaczął w środę debatować o powstrzymywaniu inflacji, główny międzynarodowy strateg Deutsche Banku, Alan Ruskin, zaleca inwestorom zajęcie długich pozycji na dolarze w stosunku do dolara kanadyjskiego i jena japońskiego.

Indeks dolara zwiększył zyski z zeszłego tygodnia, kiedy handlowcy zmniejszyli krótkie pozycje w odpowiedzi na spadek rentowności obligacji skarbowych. Obecnie rentowności są nieznacznie wyższe, ponieważ rynki skupiają się na wszelkich wskazówkach Fedu dotyczących ograniczania aktywów lub oczekiwań inflacyjnych.

Oczekuje, że Fed utrzyma swoje obecne ustawienia stóp bez zmian, ale z bardziej optymistycznymi perspektywami gospodarczymi i szybszymi prognozami podwyżek stóp procentowych. Istnieje również scenariusz, w którym decydenci ​​będą rozmawiać o procesie zmniejszania tempa zakupu aktywów.

fpmarkets

Kurs dolara (USD) utrzymuje się na lokalnych maksimach

Dolar miał swoje wzloty i upadki w 2021 r. i jest obecnie o 0,4% silniejszy niż na początku roku. Wall Street pozostaje podzielona co do jego kierunku, a wyraźny sygnał ze strony Fed może ponownie zburzyć pozycje spekulantów, którzy pozostają w większości niedźwiedzi, zgodnie z najnowszymi danymi Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarów.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara | pko notowania | najwięksi brokerzy forex | kurs rubla | Forint kurs | bitcoin prognoza | stalprodukt akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here